"Journey" trafiła na urządzenia iOS. Gra dostępna jest dla właścicieli iPhonów

"Journey", gra wydana w 2012 roku od wczoraj trafiła także na urządzenia z systemem operacyjnym iOS (Apple). Właściciele iPhonów będą mogli od teraz grać w jedną z najlepszych gier dekady na swoich telefonach.
Zobacz wideo

O tym, że gra dostępna jest także na iOS poinformowało wydawnictwo gier wideo Annapurna Interactive, które ma prawa do tej produkcji. Niespodziewanie na Twitterze udostępnili informację z linkiem do sklepu Apple'a. Od 6 sierpnia posiadacze iPhone'a mogą za niecałe 5 dolarów pobrać grę "Journey".

Gra "Journey" dostępna także dla posiadaczy iPhone'ów. Jak wygląda fabuła gry?

Gra "Journey" została wydana w 2012 roku na PlayStation 3. Później pojawiła się także na innych platformach. Bardzo szybko stała się jedną z najbardziej docenionych gier zarówno przez recenzentów, jak i samych graczy.

Użytkownicy wybierają się w podróż przez pustynię, a ich celem jest dotarcie na szczyt samotnej góry. W grze nie pojawiają się żadne dialogi ani tradycyjna narracja tekstowa. Dzięki temu gracz samodzielnie interpretuje historię gry oraz samo znaczenie podróży. Po zakończeniu każdego etapu użytkownik ogląda krótki film, zawierający fragmenty historii miejsca, w którym przebywa. Gracze pokonują etapy rozwiązując zagadki logiczne oraz sekwencje zręcznościowe. Podczas wędrówki użytkownicy mogą w każdej chwili zostać połączeni z innym użytkownikiem, jednak możliwość interakcji między graczami jest minimalna.