Wiemy, jak wygląda plakat "Polityki" Patryka Vegi. "Obezwładniająco ohydne i kiczowate"

Wraz ze zwiastunem filmu "Polityka" Patryka Vegi w internecie pojawił się plakat promujący ten film. Komentujący zauważają, że do złudzenia przypomina on plakaty innych produkcji tego reżysera. Niektórzy twierdzą, że plakat pozostawia wiele do życzenia, inni - że taka konstrukcja plakatu jest znakiem rozpoznawczym twórcy.

Plakat do filmu "Polityka" Patryka Vegi opublikowała na swoim Instagramie dziennikarka Karolina Korwin-Piotrkowska. Nie szczędziła ona słów krytyki pod adresem projektu.

"To jest tak obezwładniająco ohydne i kiczowate, tak bardzo byle jakie, tak szokująco tanie, ze może nadszedł czas żeby pan Vega wynajął jednak grafika do tych plakatów..." -czytamy.

Plakat "Polityki" wygląda jak inne plakaty filmów Patryka Vegi

Komentujący podkreślają, że plakat "Polityki" przypomina plakaty innych filmów Patryka Vegi, wskazując m.in. na plakaty promujące "Botoksu", "Kobiet mafii" i "Pitbulla: Niebezpiecznych kobiet". Niektórzy spośród komentujących uważają, że plakat jest brzydki, a jego zła jakość zapowiada kiepski film. Inni z kolei bronią reżysera. "Na tych plakatach są po prostu aktorzy grający w danym filmie, a Vega robi z tego znak firmowy. I bardzo dobrze", "Ja myśle ze pan Vega w ten sposób wybrał sobie znak rozpoznawczy. Ktoś spojrzy na plakat i mimo, że niektórym się nie podoba to od razu wiadomo, że to jego film" - piszą użytkownicy Instagrama. 

Premiera "Polityki" Patryka Vegi już wkrótce

Premiera filmu "Polityka" ma odbyć się 4 września. W najnowszej produkcji Patryka Vegi grają m.in. Andrzej Grabowski, Janusz Chabior, Ewa Kasprzyk, Daniel Olbrychski, Marcin Bosak, Maciej Stuhr, Zbigniew Zamachowski, Antoni Królikowski i Tomasz Oświeciński.

Więcej o:
Komentarze (49)
Wiemy, jak wygląda plakat "Polityki" Patryka Vegi. "Obezwładniająco ohydne i kiczowate"
Zaloguj się
 • pab-blo

  Oceniono 24 razy 20

  Ohydny i kiczowaty czyli idealnie oddaje polskich politykowów.. Filmy Vegi to nie dzieła sztuki lecz trafne karykatury polskich realiów. Choć w przypadku "Polityki" to raczej paradokument niż karykatura. Niestety.

 • 2mek99

  Oceniono 18 razy 18

  Ten film jest na poziomie naszej polityki. Obawiam się nawet że Vega nie zszedł tak nisko jak potrafią politycy i zwolennicy dobrej zmiany.

 • wujek_dobra_rada6

  Oceniono 16 razy 14

  Pislamski muppet show...pIakat spoko!

 • jackie53

  Oceniono 11 razy 11

  Najzabawniejsze jest to, że wiele wpisów mówi o... filmie, którego nikt nie widział. Co do plakatu? Jest to raczej prezentacja aktorów, którzy grają w filmie i nic więcej, a jak wiadomo od zawsze ludzie chodzą do kina, teatru głównie "na aktorów". Fakt, plakat wnosi pewną kiczowatość, ale w sposób prawdziwy i jednoznaczny odzwierciedla polityków i rządy obecnej ekipy. Kiczowatość, brak kompetencji, pycha, tępy wyraz twarzy... itd, to właśnie mają w sobie oryginały polskiej polityki z Jarosławem Kaczyńskim na czele.

 • onten

  Oceniono 15 razy 11

  ten plakat sugeruje że vega oddał w 100% realia polityki, czyli dno, kicz i ohyda. Piotrowska oczywiscei tego nie rozumie. trudno aby taki matoł pojął cokowiek

 • audisto

  Oceniono 7 razy 7

  Jaka polityka, taki film o niej a zarazem plakat. Popatrzcie uważnie tacy ludzie dorwali się do władzy i nie tylko w kraju ale i wspieranym przez te władze, z naszych pieniędzy, kościele. Nam natomiast brakuje wszystkiego a oni są coraz bardziej rozpasani, pazerni i bezkarni!!!!!!

 • uthark

  Oceniono 6 razy 6

  Polskie zoo v. 2.0

  Trzeba pójść zobaczyć. Wiem, że nie będzie to dzieło sztuki, ale powinna być niezła karykatura.

  Plakat jest taki jak polityka w wydaniu PiS/PO - kiczowata.

 • je2bny

  Oceniono 4 razy 4

  Pani Piotrowska - zna Pani powiedzenie - Jednemu podoba się córka, drugiemu teściowa, a trzeciemu - jedna i druga.
  Jeżeli się plakat nie podoba, to niech Pani napisze wprost - mnie się nie podoba, a nie próbuje się wypowiadać o gustach innych, którzy mogą mieć inne i do tego własne zdanie - patrz powyżej.

  Więcej nie napiszę - niecenzuralne słowa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX