Pogórska Wola. Śmiertelny wypadek na budowie gazociągu. Ważąca 10 ton rura przygniotła 37-latka

Na budowie gazociągu w miejscowości Pogórska Wola koło Tarnowa doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Jedna z rur przygniotła 37-letniego pracownika. Niestety nie udało się go uratować.
Zobacz wideo

Jak podaje "Gazeta Krakowska" 37-latek został przygnieciony ogromną rurą gazociągową w miejscowości Pogórska Wola w Małopolsce. Pracownicy od razu ruszyli na pomoc koledze, którego udało się wyciągnąć spod ważącej 10 ton rury przed przyjazdem straży pożarnej i ratowników medycznych.

Małopolska. Śmiertelny wypadek na budowie gazociągu. Nie żyje młody Ukrainiec 

Niestety obrażenia wewnętrzne były zbyt duże. 37-letniego mężczyzny nie udało się uratować mimo podjętej reanimacji. Policja bada okoliczności tego wypadku. Na miejscu pracuje także prokurator i inspekcja pracy.

Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że rura w nieznany jeszcze sposób zwolniła się z zabezpieczenia. Następnie wtoczyła się do wykopu, w którym pracował 37-latek. Jak informują media poszkodowany w wypadku mężczyzna jest obywatelem Ukrainy.

Gazociąg w Pogórskiej Woli ma być elementem środkowoeuropejskiego korytarza gazowego Północ-Południe. Tą "trasą" przesyłany będzie gaz z importu do Pogórskiej Woli a następnie na Śląsk i zachód kraju. Trasa gazociągu ma przebiegać na terenie gmin: Skrzyszów, Tarnów, Lisia Góra, Dąbrowa Tarnowska, Żabno, Olesno, Gręboszów, Opatowiec, Bejsce, Kazimierza Wielka, Skalbmierz, Pałecznica, Radziemice, Słomniki, Iwanowice, Gołcza, Trzyciąż, Olkusz, Klucze, Bolesław, Sławków, Dąbrowa Górnicza.

Więcej o: