Tatry: Osunął się szlak nad Morskie Oko

Burze i intensywne opady deszczu, które obserwowaliśmy w ostatnich dniach na południu kraju, spowodowały, że pogorszyły się warunki turystyczne w polskich górach. Jak informuje "Portal Tatrzański", w Tatrach osunął się fragmentu szlaku między Morskim Okiem a Doliną Pięciu Stawów.
Zobacz wideo

Uszkodzony jest fragment najpopularniejszego szlaku w Tatrach, który łączy ze sobą Dolinę Rybiego Potoku i Dolinę Pięciu Stawów Polskich. "Szczególną ostrożność należy zachować w rejonie Białego Żlebku na niebieskim szlaku przez Świstówkę Roztocką" - informuje "Portal Tatrzański". Szlak ten jest dostępny, ale idąc m.in. nad Morskie Oko, należy zachować szczególną ostrożność.

Tatry: W pobliżu Kończystego i Jarząbczego Wierchu trwa remont

Spacerów po Tatrach nie ułatwia remont w Dolinie Chochołowskiej na szlaku graniowym. Jak informuje "Wirtualna Polska"prace trwają w rejonie Kończystego i Jarząbczego Wierchu. Szlaki nie są zamknięte, ale mogą wystąpić na nich czasowe utrudnienia związane m.in. z transportem drewna. 

"Portal Tatrzański" informuje, że w najbliższy weekend można spodziewać się dobrych warunków dla pieszych wędrówek po Tatrach. Piątek i sobota mają być ciepłe i słoneczne, choć w niedzielę mogą pojawić się przelotne opady deszczu. 

Więcej o: