Katowice. Próba defilady na Święto Wojska Polskiego - utrudnienia w ruchu

W tym roku w Katowicach odbędzie się państwowa defilada w ramach Święta Wojska Polskiego. 15 sierpnia rozpoczną się główne uroczystości, jednak mieszkańcy Katowic muszą przygotować się na utrudnienia, które wynikać będą z prób generalnych przed defiladą.
Zobacz wideo

Utrudnienia w ruchu w Katowicach rozpoczną się już w piątek 9 sierpnia około godziny 20 i trwać będą przez całą noc. Zakończenie utrudnień przewidywane jest na godzinę 7 rano w sobotę. Na ten czas zamknięte zostaną ulice w rejonie katowickiego Spodka, gdzie umieszczona zostanie główna trybuna.

O godzinie 22 całkowicie wstrzymany ma zostać ruch od ulicy Bagiennej, przez rondo na ulicy Telewizyjnej.
Dodatkowo tunel przy Spodku (w kierunku na Sosnowiec) ma zostać całkowicie zamknięty dla ruchu. W tym czasie należy spodziewać się zmian w kursowaniu autobusów oraz tramwajów. Zwłaszcza od ronda przy Stadionie Ślaskim do Siemianowic nie będą jeździć żadne tramwaje.

Katowice. Próba generalna defilady na Święto Wojska Polskiego - lista zamkniętych ulic:

  • al. Korfantego: zamknięta od skrzyżowania z ul. Telewizyjną do skrzyżowania z ul. Moniuszki, łącznie ze skrzyżowaniami poprzecznymi z ulicami: Karłowicza, Gnieźnieńską, Konduktorską, Kozioła, Słoneczną, z rejonem pętli Słonecznej, Katowicką, Olimpijską, Morcinka i Chorzowską
  • rondo gen. Jerzego Ziętka
  • ul. Chorzowska: od skrzyżowania z ul. Sokolską do ronda gen. Jerzego Ziętka
  • ul. Roździeńskiego: od ronda gen. Jerzego Ziętka do DK86
  • ul. Bagienna: od centrum Katowic do rejonu wiaduktu przy ul. Lwowskiej, łącznie ze skrzyżowaniami z ulicami: Murckowską, Bohaterów Monte Cassino, Braci Stawowych, 1 Maja, Krakowską

Podobne utrudnienia pojawią się także 14 i 15 sierpnia.

Uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego odbędą się 15 sierpnia w Katowicach. Około 2600 żołnierzy weźmie udział w defiladzie "Wierni Polsce". Poza oddziałami pieszymi w centrum Katowic pojawi się 180 pojazdów: czołgi, transportery Rosomak, armatohaubice Krab i Dana, samobieżne moździerze Rak i wyrzutnie rakiet Langusta, wozy dowodzenia Łowcza, zestaw przeciwlotniczy Poprad oraz samochody Humvee. Widzowie obejrzą też przeloty około 60 statków powietrznych - samolotów transportowych, śmigłowców czy myśliwców. Poza polskimi żołnierzami w defiladzie udział wezmą stacjonujący w naszym kraju żołnierze ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii czy Chorwacji.

Więcej o: