Łazy. Psy przykute łańcuchem nie miały dostępu do wody i jedzenia. Udało się je odebrać właścicielce

Na prywatnej posesji w gminie Łazy znaleziono siedem wychudzonych psów. Zaniedbane zwierzęta były przykute łańcuchami, nie miały dostępu do jedzenia ani wody pitnej. Na miejscu interweniowała policja, urzędnik gminy oraz pracownicy Schroniska dla Zwierząt w Zawierciu.
Zobacz wideo

Na jednej z prywatnych posesji w Łazach (woj. śląskie) doszło do przypadku znęcania się nad zwierzętami. Wychudzone i zaniedbane psy na łańcuchach zauważył dzielnicowy. Dzięki jego interwencji czworonogi udało się uratować. Siedem zwierząt, w tym aż pięć szczeniaków, przejęli pracownicy Schroniska dla Zwierząt w Zawierciu.

Łazy. Psy przykute łańcuchami nie miały wody ani jedzenia. Trafiły pod opiekę schroniska

W miejscu, w którym znaleziono wychudzone zwierzęta, interweniowała policja i pracownik Urzędu Gminy Łazy. Wygłodniałe psy nie miały dostępu do jedzenia ani wody pitnej. Tylko jeden z nich miał budę, pozostałe nie miały nawet legowiska. Jak informuje Schronisko dla Zwierząt w Zawierciu, właścicielka psów tłumaczyła, że przykuła zwierzęta łańcuchem, ponieważ uciekały z posesji. Mówiła także, że nie udało jej się znaleźć nowego domu dla szczeniaków. 

Jak informuje "Dziennik Zachodni", policja prowadzi czynności w związku z podejrzeniem znęcania się nad zwierzętami. Właścicielce wychudzonych psów może grozić kara pozbawienia wolności do lat pięciu. 

Więcej o: