Trudna sytuacja psów w Krotoszynie. Schronisko jest przepełnione

Sytuacja psów i kotów w schronisku w Krotoszynie nie jest zbyt dobra. Placówka ta jest przepełniona i na razie nie widać, by sytuacja ta miała się zmienić.
Zobacz wideo

Sytuacje schroniska opisują już lokalne media oraz samo schronisko. Na swojej oficjalnej stronie na Facebooku przedstawione zostały najważniejsze problemy tej placówki.

Schronisko dla zwierząt w Krotoszynie jest przepełnione - trudna sytuacja psów i kotów w placówce

Wolontariusze schroniska wskazują, że brak wybiegu oraz zbyt duża ilość zwierząt (zwłaszcza psów) to dwa najbardziej istotne problemy schroniska dla zwierząt w Krotoszynie. Jak podaje portal rzeczkrotoszynska.pl placówka, która należy do gminy, nie posiada pomieszczeń socjalnych dla pracowników czy lokalu do wydawania zwierząt. Dodatkowo schronisko nie ma wybiegu czy odizolowanych boksów do kwarantanny.

Pracownicy schroniska wielokrotnie zgłaszali problem do burmistrzów wszystkich okolicznych gmin oraz do Rady Miejskiej w Krotoszynie. Ich celem było zabezpieczenie kwoty w budżecie 2020 roku na pomoc dla schroniska. Zarząd Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Krotoszynie chce wybudować wybieg dla zwierząt oraz zmodernizować placówkę. W tym celu konieczne jest co najmniej 150 tysięcy złotych dofinansowania.

Schronisko nie może już dłużej czekać na poprawę warunków. Dodatkowo TOZ chce, by gmina wprowadziła program walki z bezdomnością zwierząt poprzez np. sterylizację zwierząt. - Jest to inwestycja, która przyniesie realny skutek. Jednak jest to proces długofalowy, wymagający dyskusji i podjęcia konkretnych działań na szczeblu każdej z gmin - napisano na stronie schroniska.

Więcej o: