Wielichowo: Ktoś wyrzucił dwa psy pod bramę śmietniska. Szczeniaki włożył do miski

Dwa szczeniaki w misce przykrytej drewnianą płytą - takie znalezisko odebrali spod bramy Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów pracownicy Przytuliska dla psów w Wielichowie. Ktoś wyrzucił dwa małe psy jak odpady. Na szczęście, znalazły już kochający dom.
Zobacz wideo

Sprawę porzuconych psów nagłośniło Przytulisko dla psów w Wielichowie. "Czy można potraktować szczeniaki jako ODPAD?! Otóż okazuje się, że można!!!" - piszą zbulwersowani pracownicy przytuliska.

Ktoś porzucił dwa szczeniaki. Psy spędziły całą noc zamknięte w misce

Zwierzęta zostały odnalezione w ostatnią sobotę. Ktoś włożył je do miski i przykrył drewnianą płytą, żeby z niej nie wyszły. Ilość odchodów, jaka się w niej znajdowała, wskazuje na to, że szczeniaki spędziły pod bramą śmietniska całą noc.

- To przykre, że ludzie nie biorą odpowiedzialności za wyhodowane przez siebie zwierzęta, nie sterylizują ich, a później wolą je podrzucić, niż wystawić ogłoszenie w internecie. Pieski bardzo szybko po naszej informacji znalazły nowy dom, więc nie ma problemu z tym, żeby przekazać je pod opiekę komuś innemu. Niestety ten przypadek znów pokazał, że ludziom nie chce się szukać nowych domów, wolą porzucić szczeniaki na pastwę losu - w rozmowie z portalem wolsztyn.naszemiasto.pl powiedziała wolontariuszka wielichowskiego przytuliska.

Wolontariusze szybko znaleźli szczeniakom nowe domy.Chcą jednak, aby osoba, która wyrzuciła pieski, poniosła konsekwencje swoich czynów. Każdy, kto widział osobę podrzucającą miskę ze szczeniakami, proszony jest o kontakt z policją, Urzędem Miejskim w Wielichowie lub wolontariatem w przytulisku.

Więcej o: