Pies czuwał przy drodze przez cztery lata. W końcu odnalazł swoich właścicieli

Historia Leo jest idealnym przykładem potwierdzającym tezę, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Zwierzę czekało przez cztery lata przy drodze w oczekiwaniu na swoich właścicieli. W końcu udało mu się powrócić do rodziny.
Zobacz wideo

Historia ta wydarzyła się w Tajlandii. Pewnego dnia pies Leo uciekł z samochodu swoich właścicieli w pobliżu stacji benzynowej. Od tego czasu zwierzak nie opuszczał tego miejsca i cierpliwie czekał na powrót swojej rodziny. Dopiero po czterech latach udało się odnaleźć jego właścicieli.

Pies przez cztery lata czekał na swoją rodzinę

Jak podaje portal dogthailand.net mieszkańcy miasta Khon Kaen we wschodniej Tajlandii przez te lata starali się pomóc psu. 45-letnia Saowalak przynosiła mu jedzenie, a nawet zabierała go do domu, jednak za każdym razem piesek nazwany przez mieszkańców Leo uciekał do tego samego miejsca przy drodze. Kobieta nie przestała jednak regularnie przynosić mu jedzenia na stację benzynową.

Z kolei inny mieszkaniec tej miejscowości postanowił poszukać właścicieli Leo przez portale społecznościowe. W swoim poście na Facebooku wstawił kilka zdjęć psa. Mieszkańcy nawet prowadzili zbiórki pieniędzy na badania weterynaryjne i leki dla pieska, który zaczął cierpieć na choroby skóry.

Ogłoszenie udostępnione na portalach społecznościowych przyniosło skutek. Właściciele psa rozpoznali go na zdjęciu i zgłosili się po zwierzaka, który w rzeczywistości nazywany był BonBon. Właściciele przyjechali po psa, który radośnie ich przywitał. BonBon nie chciał jednak wracać z nimi do domu. Rodzina postanowiła nie zabierać go ze znanego mu środowiska, dlatego zwierze zostanie od opieką 45-latki, która zajmowała się nim przez ostatnie cztery lata. Poprzedni właściciele zobowiązali się jednak opłacać weterynarza, leczenie oraz jedzenie dla swojego pupila.