Była modelka Playboya chce zostać prezydentką Chorwacji

Ava Karabatić chce wystartować w najbliższych wyborach prezydenckich w Chorwacji. Modelka z barwną przeszłością opublikowała na swoim blogu program wyborczy. "Nie potrafię już dłużej patrzeć na wszystkie złe rzeczy, które dzieją się w moim kraju" - napisała.
Zobacz wideo

31-letnia Ava Karabatić to była modelka, aktorka i gwiazda reality-show, która próbowała swoich sił także jako piosenkarka. Jak informuje Wprost, kandydatka na prezydentkę Chorwacji deklaruje posiadanie tytułu profesora romanistyki, a od niedawna maluje obrazy. Wielu Chorwatów kojarzy ją jednak przede wszystkim z rozbieranymi sesjami dla magazynu "Playboy".

Gwiazda "Playboya" chce zostać prezydentką Chorwacji. W programie m.in. legalizacja prostytucji

Ava Karabatić postanowiła, że spróbuje swoich sił w polityce i wystartuje w wyborach prezydenckich w Chorwacji, które odbędą się w lutym 2020 roku. Modelka opublikowała na swoim blogu program, z którego wynika, że istotnymi dla niej kwestiami są m.in. legalizacja marihuany, legalizacja prostytucji i zakaz aborcji po szóstym tygodniu ciąży. Karabatić chce także rozwiązać "problem swobody przepływu osób", wspierać reformę edukacji i wprowadzić nową politykę gospodarki odpadami.

 


W swoim programie i wypowiedziach Ava Karabatić poświęciła najwięcej uwagi tematowi świadczenia usług seksualnych za pieniądze. Jej zdaniem legalizacja prostytucji miałaby kilka pozytywnych wymiarów, m.in. chroniłaby prawa seks-pracowników i sprawiłaby, że do budżetu państwa wpłynęłyby dodatkowe środki.

 

- Zdecydowałam – będę ubiegać się o urząd prezydenta. Polityka jest moją drugą miłością. Nie mogę dłużej patrzeć na złe rzeczy, które przytrafiają się mojemu krajowi. To tak, jakby wszyscy byli ślepi na zdrowe oczy. Młodzi ludzie opuszczają kraj, spada liczba urodzin. Wiem, że będę miała dużo komentarzy od trolli, bo jestem początkująca - oświadczyła na Instagramie Karabatić.

 
Więcej o: