Psy otrzymają pomoc. 9-latek sprzedaje swoje obrazy na całym świecie, by pomagać schroniskom

Historia 9-letniego Pawła Abramowa jest przykładem na to, jak dużo mogą zmienić nawet drobne dobre uczynki. Chłopiec postanowił malować obrazy zwierząt na zamówienie, a pieniądze z tej akcji przekazuje na pomoc dla zwierząt w schronisku. 9-latkowi udało się już zebrać 700 kilogramów karmy, lekarstw oraz artykułów gospodarstwa domowego.
Zobacz wideo

9-letni mieszkaniec Arzamas, miasta znajdującego się w obwodzie niżnonowogrodzkim w Rosji, postanowił w szczególny sposób pomóc zwierzętom w schronisku. Młody artysta tworzy portrety psów, kotów i innych domowych pupilów, a w zamian prosi o wsparcie dla lokalnego schroniska. Każdy może podarować tyle jedzenia lub leków ile jest sam w stanie kupić.

 

Rosja: 9-latek maluje portrety zwierząt, by pomóc schronisku dla psów

Paweł oraz jego mama Ekaterina Bolshakowa zaczęli ten projekt rok temu. Chłopiec maluje na zamówienie obrazy, które przedstawiają domowe zwierzęta. Właściciele, którzy zamówią taki rysunek zobowiązani są dostarczyć jedzenie, leki lub inne przedmioty w zamian za portret swojego pupila. 9-latek stał się na tyle popularny, że zamówienia zaczynają spływać do niego z całej Rosji, a nawet zagranicy. Obrazy wykonane przez Pawła wysyłane były już między innymi do Hiszpanii i Niemiec.

 

Na stronie rosyjskiego serwisu społecznościowego vk.com czytamy, że przyjmowanie zamówień na obrazy zostało tymczasowo zawieszone. W sobotę 19 października napisano, że 9-latek ma już 200 zamówień na portrety zwierząt. Do tej pory udało się wymienić obrazy na 700 kilogramów karmy oraz leki i artykuły gospodarstwa domowego. Zamówienia można składać w wiadomości prywatnej przez portal vk.com - vk.com/club179048126.

 

Paweł jest najmłodszym wolontariuszem jedynego schroniska w Arzamas, w którym obecnie przebywa ponad 100 psów. W zamian za obrazy prosi o zakup karmy, leków lub innych akcesoriów potrzebnych w danej chwili schronisku. Chłopiec chce w przyszłości zostać architektem i marzy o wybudowaniu dużego schroniska w mieście.

Więcej o: