Robert Lewandowski krytykowany za imprezę Halloween. Przebrał się za Jokera

Halloween najbardziej popularne jest w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Iralndii i Wielkiej Brytanii. Coraz częściej także na zachodzie Europy 31 października jest traktowany jako dobra okazja do zabawy. Taką formę obchodów Halloween wybrali między innymi Anna i Robert Lewandowcy.

Popularni polscy sportowcy postanowili przyłączyć się do Halloweenowej zabawy. Zgodnie ze zwyczajem organizowane są wtedy przyjęcia, podczas których dorośli (a także dzieci) przebierają się za postaci znane z horrorów. W imprezie udział wziął między innymi napastnik reprezentacji Polski Robert Lewandowski oraz jego żona Anna. Para przebrała się za postaci Jokera i Harley Quinn. Pomysł na obchodzenie Halloween nie spodobał się jednak części internautów.

Halloween najbardziej popularne jest w USA, gdzie w zabawie uczestniczą nawet najważniejsze osoby w państwie. Zobacz jak Halloween obchodzili w tym roku prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump i jego żona Melania:

Zobacz wideo

Halloween 2019. Robert i Anna Lewandowscy przebrani za Jokera i Harley Quinn krytykowani przez internautów 

Po niespełna 10 godzinach od publikacji zdjęcie doczekało się ponad 110 tysięcy reakcji na Facebooku i 460 tysięcy na Instagramie. Pod fotografią Roberta Lewandowskiego jako Jokera i Anny Lewandowskiej jako Harley Quinn rozgorzała dyskusja. Niektórzy internauci zarzucili polskim sportowcom świętowanie Halloween, które nie jest uznawane przez Kościół katolicki.

 

- W sumie to mega słabe, że z jednej strony promuje Pan akcję »Nie wstydzę się Jezusa«, a z drugiej Halloween. Dwie sprzeczności - oraz - W Polsce obchodzi się święto zmarłych a nie Halloween. Skoro dajecie przykład wielu ludziom w sporcie i zdrowiu pokażcie też że jako Polacy warto obchodzić regionalne tradycje a nie zachodnie przebieranki - to jedne z komentarzy, które pojawiły się pod zdjęciem Lewandowskich.

Oczywiście część komentarzy była pozytywna, a Robert i Anna chwaleni byli za ciekawy pomysł na przebranie. Lewandowscy zainspirowali się najprawdopodobniej ostatnim filmem "Joker", który trafił do kin w październiku.

Więcej o: