Teksas: Policyjne psy i konie nie będą już usypiane po przejściu na "emeryturę"

Kongres stanu Teksas postanowił, że psy i konie, które kończą służbę w policji, nie będą usypiane. Do tej pory zwierzęta, które były za stare lub zbyt chore, by dalej pełnić służbę, musiały być sprzedawane na aukcji lub usypiane.

Teksańskie przepisy dotyczące usypiania emerytowanych psów i koni policyjnych budziły sprzeciw nie tylko obrońców praw zwierząt, ale i samych policjantów. Z tego powodu nierzadko "kreatywnie obchodzili" przepisy, które skazywał ich czworonożnych kompanów na śmierć.

>>> Otworzyła okno życia dla zwierząt. "Ludzie są wygodni"

Zobacz wideo

Teksas zmienia prawo. Policyjne psy i konie mogą liczyć na godną emeryturę

Wśród szeryfów z Teksasu znaleźli się tacy, którzy, by uratować starsze psy policyjne, nie pozwalali im przejść na emeryturę, a jedynie "zwalniali je z aktywnych czynności służbowych". Niektórzy z policjantów kupowali zaś swoich pupili za symbolicznego dolara. Dzięki nowym przepisom takie prawne akrobacje nie będą już potrzebne.

Przepisy się zmieniły. Kongres stanu Teksas postanowił, że emerytowane psy i konie policyjne, które do tej pory traktowane były jako "ruchomość" należąca do służb, będą mogły zostać adoptowane za darmo przez swoich służbowych opiekunów lub "inne wykwalifikowane osoby". Za zmianą przepisów zagłosowało 94 proc. głosujących - informuje Fox News.

Więcej o: