USA. Kot odnalazł się po pięciu latach. Oddalił się od domu o 2 tys. km [WIDEO]

Pięć lat temu Viktor Usov stracił swojego ukochanego kota Sashę. Zwierzak wyszedł któregoś wieczoru na przechadzkę i już nie wrócił. Mężczyzna podejrzewał, że kot mógł zginąć pod kołami samochodu. Okazało się jednak, że Sasha przemierzył w czasie rozłąki ponad 2 tysięcy kilometrów. Szczęśliwie trafił już do swojego domu.

Viktor Usov, właściciel Sashy, mieszka w Portland w stanie Oregon na północnym zachodzie USA. Jego kot odnalazł się po pięciu latach w mieście Santa Fe w Nowym Meksyku, na południu Stanów Zjednoczonych. Nie wiadomo, w jaki sposób Sasha przemierzył tę odległość i co robił w czasie rozłąki ze swoim właścicielem. Wiadomo jednak, że trafił do domu dzięki mikroczipowi, który miał pod skórą.

>>> Otworzyła okno życia dla zwierząt. "Ludzie są wygodni"

Zobacz wideo

Zaginiony kot odnalazł się 2 tys. km. od domu. Właściciel nie chciał w to uwierzyć

Pewnego dnia funkcjonariusz Santa Fe Animal Services znalazł bezdomnego kota bez obroży. Zabrał go z ulicy, a organizacja zapewniła mu opiekę. Okazało się, że zwierzę ma pod skórą mikroczip. Gdy odczytano z niego dane, odkryto, że Sasha oddalił się od swojego domu o ponad 2 tys. kilometrów. Pracownicy Santa Fe Animal Services zadzwonili do właściciela kota, aby powiedzieć mu o tym, że jego zwierzę właśnie się znalazło.

Początkowo Viktor Usov nie chciał uwierzyć w informację o tym, że Sasha jest w Santa Fe. Kiedy jednak porównał zdjęcia i usłyszał o tym, w jaki sposób zachowuje się znaleziony przez Santa Fe Animal Services zwierzak, zrozumiał, że rzeczywiście mowa o jego pupilu - relacjonuje CNN. Mężczyzna nie mógł przylecieć do Santa Fe, aby odebrać kota, dlatego to kot przyleciał do niego. Pomogli w tym ludzie, którzy go znaleźli. Właściciel kota i zwierzak spotkali się na lotnisku. Sasha w ogóle nie stresował się zaistniałą sytuacją. 

Po pięciu latach rozłąki Sasha spotkał się nie tylko ze swoim właścicielem, ale także ze swoją psią siostrą o imieniu Tara. Viktor Usov adoptował oba zwierzęta w tym samym czasie. 

Więcej o: