Rosja: 49-letni pilot dostał zawału podczas lotu. Niestety nie udało się go uratować

Na trasie lotu z Moskwy do Anapy, znajdującej się nad Morzem Czarnym, doszło do dramatycznego zdarzenia. Podczas lotu jeden z pilotów dostał zawału, przez co konieczne było przeprowadzenie awaryjnego lądowania. Niestety mężczyzny nie udało się uratować.
Zobacz wideo

Jak podaje portal simpleflying.com do zdarzenia doszło na pokładzie rosyjskich linii lotniczych Aerofłot na pokładzie airbusa A320 (VP-BLH) lotu numer SU1546.  Samolot wystartował planowo z moskiewskiego lotniska Moskwa-Szeremietiewo, a wylądować miał na lotnisku w Anapie w Kraju Krasnodarskim nad Morzem Czarnym.

49-letni pilot zmarł na zawał serca podczas awaryjnego lądowania

W trakcie lotu jeden z pilotów zaczął narzekać na pogarszające się samopoczucie. Po tej informacji jeden z członków załogi zwrócił się do obecnych na pokładzie pasażerów, czy wśród nich znajduje się lekarz. Gdy okazało się, że nikt nie może udzielić mu profesjonalnej pomocy, kapitan zadecydował o awaryjnym lądowaniu na najbliższym dostępnym lotnisku.

Samolot awaryjnie lądował na międzynarodowym lotnisku Platov w miejscowości Rostów nad Donem. Wcześniej kapitan zaalarmował pracowników wieży, że jeden z pilotów potrzebuje natychmiastowej pomocy medycznej. Ratownicy z pogotowia ratunkowego oczekiwali na lądowanie samolotu w pobliżu płyty lotniska. Gdy samolot wylądował około 9:57, lekarze stwierdzili zgon 49-letniego pilota. Według wstępnych ustaleń przeszedł on rozległy zawał serca.

Sprawą śmierci pilota zajmą się teraz rosyjskie służby, które zbadają m.in. czy pilot nie przekroczył godzin pracy. Jak podaje Simple Flying piloci rzadko doświadczają zawałów serca podczas lotu. Problemy zdrowotne pracowników załogi są sprawdzane na egzaminach sprawnościowych przeprowadzanych co 12 miesięcy. Dodatkowo kapitanowie, którzy skończą 40 lat muszą przechodzić obowiązkowe badania medyczne co sześć miesięcy.

Więcej o: