Boże Narodzenie 2019 - kiedy wypada przerwa świąteczna? [ferie świąteczne termin]

Boże Narodzenie 2019. Przerwa świąteczna w szkołach to jeden z momentów w roku, który jest szczególnie wyczekiwany przez uczniów oraz ich rodziców. Kiedy w 2019 roku wypada termin ferii świątecznych?
Zobacz wideo

W 2019 roku przerwa świąteczna w szkołach będzie naprawdę długa. Rodzice także mogą wykorzystać ten terminarz na zaplanowanie urlopu w pracy. Jak się okazuje wystarczy tylko kilka dni, by cieszyć się naprawdę długą przerwą.

Przerwa świąteczna 2019 - kiedy wypada termin ferii świątecznych w szkołach?

Po raz ostatni przed świętami Bożego Narodzenia uczniowie pójdą do szkół w piątek 20 grudnia. Od poniedziałku 23 grudnia dzieci już nie idą do szkoły, a ferie świąteczne trwają do 31 grudnia. 1 stycznia wypada Nowy Rok, który jest dniem wolnym od pracy. Dzieci wrócą więc do szkół w czwartek 2 stycznia.

W niektórych placówkach dyrekcja zadecydowała, by 2 i 3 stycznia nie prowadzić zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Dla uczniów takich szkół oznacza to, że do nauki wrócą dopiero we wtorek 7 stycznia - w poniedziałek 6 stycznia wypada kolejny dzień wolny czyli święto Trzech Króli.

Więcej o: