Lubelskie. "Will Smith" poprosił ją o odebranie diamentów. Straciła niemal 50 tys. zł

35-latka z województwa lubelskiego straciła 45 tys. zł przez oszusta, który na portalu społecznościowym podawał się za amerykańskiego aktora Willa Smitha. Kobieta uwierzyła, że mężczyzna upoważnił ją do odebrania kilku milionów dolarów oraz drogocennych diamentów.

Kilka dni temu 35-letnia mieszkanka powiatu chełmskiego zgłosiła się na komisariat w Lublinie, gdzie złożyła zawiadomienie o utracie 45 tysięcy złotych. Kobieta twierdziła, że na jednym z portali społecznościowych poznała znanego amerykańskiego aktora.

Fałszywy Will Smith i 45 tys. złotych. Kobieta miała odebrać jego pieniądze, diamenty i papiery rozwodowe

- Rozmowy polegały przede wszystkim na wymianie wiadomości w jednym z komunikatorów. Ale były też przypadki nawiązywania połączeń wideo, podczas których kobieta rozpoznała w swoim rozmówcy gwiazdora - powiedział rzecznik KMP w Lublinie kom. Kamil Gołębiowski w rozmowie z "Dziennikiem Wschodnim".

Oszust podający się za Willa Smitha miał upoważnić Polkę do odebrania w jego imieniu diamentów wartych sześć milionów dolarów, trzech milionów dolarów w gotówce oraz dokumentów rozwodowych. Przed odbiorem paczki 35-latka miała jednak wnieść opłatę, która miała być podstawą do wydania jej certyfikatu odbioru oraz opłacić cło. Po dokonaniu transakcji oszukana zauważyła, że "Will Smith" unika z nią kontaktu, aż w ostateczności całkowicie zerwał znajomość.

Policjanci starają się teraz ustalić tożsamość sprawcy. Funkcjonariusze apelują też o ostrożność i rozwagę w kontaktach z nieznajomymi przez internet.

Zobacz wideo Policja zatrzymała 41-latka, który zbezcześcił zwłoki ojca i posiadał narkotyki
Więcej o: