Andrea Bocelli w niezapomnianym duecie z córką

Andrea Bocelli jest znanym na całym świecie wokalistą. Ostatnio jednak zaskoczył swoich fanów wzruszającym wykonaniem znanego utworu Leonarda Cohena, w którym towarzyszyła mu córka.

Andrea Bocelli z córką: przedświąteczny koncert tenora

Andrea Bocelli jest znanym na całym świecie artystą, którego płyty rozchodzą się w milionach egzemplarzy. Głównie ceniony jest za swój niespotykany wokal, ale mało kto wie, że jest on także multiinstrumentalistą, autorem tekstów i producentem muzycznym. Jego muzyczna pasja znalazła uznanie wśród zwykłych słuchaczy, ale także znawców muzyki. Odzwierciedla to ilość nagród, którymi może poszczycić się włoski tenor. 

W okresie przedświątecznym Andrea Bocelli przygotował dla fanów swojej twórczości specjalny koncert, którego transmisja odbyła się 12 grudnia 2020 o 21.00. Widowisko pt.: "Believe in Christmas" jest w pewnym sensie pokłosiem sukcesu koncertu wielkanocnego artysty, którego emisję obejrzały rekordowe ilości odbiorców na całym świecie.

Wydarzenie zostało zorganizowane w sali Teatro Regio di Parma we Włoszech, a za produkcję odpowiadał Driift - organizator, który ma na swoim koncie tego typu produkcje online dla widzów z całego świata. Współautorem przedsięwzięcia był także dyrektor kreatywny Franco Dragone znany z wyjątkowej współpracy z Cirque Du Soleil. Oprócz Bocellego wzięła w nim udział potężna grupa artystów i gości specjalnych. Aby obejrzeć to fenomenalne wydarzenie, konieczne było wcześniejsze wykupienie biletu. 

Największe poruszenie podczas koncertu wywołało wyjątkowe wykonanie znanego utworu Leonarda Cohena "Hallelujah". Andrea Bocelli z córką podbili serca widzów, a ich wspólny występ ma obecnie ponad 3,5 mln wyświetleń na YouTube! 

 

Andrea Bocelli "Hallelujah": nowy album artysty

Koncert "Believe in Christmas", na którym Andrea Bocelli zaprezentował utwór "Hallelujah", to nie tylko wydarzenie mające zapoczątkować wyjątkowy okres Bożego Narodzenia. Jest ono także przyczynkiem do promocji nowego albumu artysty "Believe", na którym znajdziemy 14 nastrojowych utworów w tym:

  • "Gratia Plena”, która trafiła na ścieżkę dźwiękową filmu "Fatima"
  • "Amazing Grace" w duecie z Alison Krauss
  • "I Believe" w duecie z Cecilią Bartoli.

Albumy artysty dotąd rozeszły się na świecie w ilości przekraczającej 75 milionów egzemplarzy. Wiele wskazuje, że najnowsza produkcja również podbije serca wielbicieli Bocellego i nie tylko.

Więcej o: