"Bo jesteś Ty" Krzysztofa Krawczyka w chwytajacym za serce wykonaniu.. Posłuchajcie

Choć Krzysztofa Krawczyka już z nami nie ma, wciąż możemy korzystać z Jego dorobku artystycznego. Utwory takie jak "Chciałem być" czy "Ostatni raz zatańczysz ze mną" zna na pamięć wielu Polaków. Jak się okazuje, znanego wokalisty słuchają nie tylko jego wierni od lat fani, ale i przedstawiciele młodszej generacji. To wykonanie jego piosenki w dwunastej edycji "The Voice of Poland" to świetny przykład, jak przeboje Krzysztofa Krawczyka wcale się nie starzeją.

Swym barytonowym głosem potrafił poruszyć każdego. Jego utwory doprowadzają do łez po dziś dzień. Utrata tak cenionego artysty oznacza zakończenie pewnej epoki, z czego zdają sobie sprawę najwierniejsi fani oraz krytycy. Muzyka Krzysztofa Krawczyka jest znana wielu pokoleniom, co można było usłyszeć podczas jednego z występów w "The Voice of Poland". Nietypowy repertuar zdobył uznanie nie tylko jurorów, ale i tysięcy widzów programu. Kto wykonał cover "Bo jesteś ty"?

Zobacz wideo Za Krzysztofem Krawczykiem będziemy tęsknić wszyscy. Piosenki niektórych twórców nigdy się nie starzeją

Cover "Bo jesteś ty" zaskoczył wszystkich. Interpretacja utworu Krawczyka szybko zdobyła uznanie Sylwii Grzeszczak

Ten występ zostanie zapamiętany na długo. Miał on miejsce 2 października 2021 roku w programie "The Voice of Poland", emitowanym na antenie TVP2. Na twórczość Krzysztofa Krawczyka postawił Rafał Kozik, czyli muzyk pochodzący z Rybnika. Swą pasję odkrył już na etapie szkolnym. Wyjeżdzał na konkursy wokalne, brał udział w "Must Be The Music", a dziś występuje wraz z zespołem na różnych uroczystościach. Ponadto uczestnik "The Voice of Poland" studiuje zarządzanie jakością i pracuje jako specjalista do spraw jakości w firmie zajmującej się produkcją elementów karbonowych. Jego interpretacja "Bo jesteś ty" spotkała się z ogromnym zaskoczeniem. W mgnieniu oka zachwyciła się nią Sylwia Grzeszczak, jurorka programu.

Każdy dźwięk, który wydobywasz z siebie, jest tak ważny. Cały czas mówiłam tylko: ale mega, ale pięknie. Jesteś czarodziejem dźwięku. Wybierz mnie, naprawdę będziesz zdobywał ludzi

Juror Marek Piekarczyk dodał:

Nie skopałeś własnej interpretacji

Rafał Kozik otrzymał szansę na rozwój w programie od tych dwóch jurorów. Finalnie dołączył do drużyny Sylwii Grzeszczak i to pod jej skrzydłami będzie szlifował swój talent. Jak brzmi jego interpretacja "Bo jesteś ty"? Posłuchajcie.

 

Historia piosenki, za którą Krawczyk otrzymał nominację do Fryderyka

Oryginał pochodzi z płyty "...Bo marzę i śnię", która została wydana w 2002 roku. Autorem tekstu "Bo jesteś ty" jest Przemysław Myszor, czyli muzyk znany z rockowego zespołu Myslovitz. Owocem tej współpracy stał się hit, który jak widać dziś jest uwielbiany przez coraz młodszych słuchaczy i wykonawców. Za ten utwór Krzysztof Krawczyk otrzymał nominację do Fryderyka w kategorii "Piosenka roku". Przy płycie wokalista współpracował z młodymi artystami co zaznaczył następującymi słowami:

Mógłbym odcinać kupony od sławy, występując w sanatoriach. Starczyłoby mi na życie, ale umarłbym z nudów. Żeby się rozwijać, trzeba wpuścić w siebie trochę świeżej krwi
Więcej o: