Niedziela handlowa. Czy 14 listopada zrobimy zakupy? [KALENDARZ POZOSTAŁYCH NIEDZIEL HANDLOWYCH]

Czy 14 listopada to niedziela handlowa? Jakie sklepy będą jutro otwarte? Gdzie można zrobić zakupy?

14 listopada to niedziela niehandlowa. Warto pamiętać, że zakaz handlu nie dotyczy aptek oraz stacji benzynowych. Otwarte mogą być także restauracje, kawiarnie, cukiernie czy kwiaciarnie. Zakupy można zrobić w małych osiedlowych sklepach oraz tych o statusie placówki pocztowej. 

Niedziela handlowa kalendarz  

Kiedy czekają kolejne niedziele handlowe w listopadzie i grudniu 2021? Kalendarz niedziel handlowych do końca 2021 roku prezentuje się następująco:

  • 12 grudnia
  • 19 grudnia

Więcej informacji o gospodarce przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Niedziele handlowe - zmiany 

Ustawa ograniczająca handel w niedziele obowiązuje od marca 2018 roku. Przypomnijmy, że 19 października prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni. Jej celem jest uszczelnienie obowiązujących przepisów tak, aby uniemożliwić sklepom obchodzenie zakazu, na przykład wykorzystując fortel "na placówkę pocztową". Nowe przepisy wejdą w życie pierwszego dnia miesiąca następującego po upływie trzech miesięcy od dnia ogłoszenia.

Zatem od 1 lutego 2022 roku zakaz handlu będzie obowiązywał w ostrzejszej formie. Sejm przyjął bowiem ustawę, która zamyka furtkę otwartą przed właścicielami sklepów w roku 2018. Do prowadzenia działalności w niedziele objęte zakazem handlu nie wystarczy już bowiem status placówki pocztowej. Tego typu działalność będzie musiała mieć charakter przeważający.

Więcej o: