Black Friday i Cyber Monday - kiedy wypadają święta zakupów? Czym się różnią?

Black Friday, czyli święto zakupów i miłośników wyprzedaży, to zwyczaj, który przejęliśmy z kultury Stanów Zjednoczonych. Wielki dzień wyprzedaży zbliża się wielkimi krokami - kiedy wypada? Czym różni się od kolejnego dnia pełnego okazji do zrobienia zakupów, czyli Cyber Monday? Wyjaśniamy.

Black Friday, czyli Czarny Piątek, to święto, na które czekają miłośnicy promocji. Tego dnia w sklepach przygotowywane są specjalne obniżki cen dla klientów. Każdego roku Black Friday wypada w innym terminie.

Zobacz wideo Zakupy w 100 sekund? Blicharski: Wiele firm chce wydłużać ten czas, my staramy się go ograniczyć

Kiedy wypadają Black Friday i Cyber Monday? 

Black Friday, to zwyczaj bezpośrednio powiązany z kulturą Stanów Zjednoczonych. Jego termin jest zależny od obchodzonego w USA Święta Dziękczynienia. Uroczystość wypada zawsze w czwarty czwartek listopada. Z kolei następnego dnia (w piątek) obchodzimy święto zakupów nazywane Black Friday. Cyber Monday natomiast obchodzimy w najbliższy poniedziałek tuż po Czarnym Piątku. W tym roku to kolejno 26 i 29 listopada.  

Czym różni się Black Friday od Cyber Monday? 

Piątkowe święto zakupów to umownie dzień, kiedy promocje oferują głównie sklepy stacjonarne. W Cyber Monday zniżki, rabaty oraz wyprzedaże powinny obowiązywać przede wszystkim w sklepach internetowych (w rzeczywistości różnice te nieco się rozmywają). 

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: