Szczytno. 19-latek brutalnie pobił 18-letnią dziewczynę po imprezie urodzinowej

18-letnia mieszkanka Szczytna (woj. warmińsko-mazurskie) została brutalnie pobita po swojej imprezie urodzinowej. Dziewczyna z ciężkimi obrażeniami trafiła do szpitala. 19-letniemu Nikodemowi C. prokuratura postawiła zarzut usiłowania zabójstwa i spowodowania ciężkich obrażeń ciała.

Do pobicia doszło w nocy z soboty na niedzielę w Szczytnie (woj. warmińsko-mazurskie) na posesji przed domem 18-latki. Policja dostała powiadomienie ok. godz. 2:30. W sprawie zatrzymano 19-letniego Nikodema C., któremu Prokuratura Rejonowa w Szczytnie postawiła zarzut usiłowania zabójstwa i spowodowania ciężkich obrażeń ciała u nastolatki - powiedział TVN 24 Krzysztof Stodolny, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie. Zgodnie z jego słowami, jeszcze w poniedziałek do sądu skierowany został wniosek o tymczasowy areszt dla 19-latka.

Zobacz wideo Policja zatrzymała mężczyznę, który groził atrapą broni innemu kierowcy

19-latek pobił dziewczynę w Szczytnie

P.o. prokurator Rejonowy w Szczytnie Artur Bekulard powiedział w rozmowie z PAP, że pobicie było bardzo brutalne, ale z uwagi na dobro pokrzywdzonej nie podał więcej szczegółów. - Dziewczyna doznała masywnych, rozległych obrażeń twarzoczaszki i została przetransportowana do szpitala - przekazał Bekulard, cytowany przez Polsat News.

Więcej informacji z kraju znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

- Brutalne pobicia zdarzają się między mężczyznami, w środowiskach patologicznych, ale tu mamy do czynienia z młodymi ludźmi, z normalnych środowisk. Mężczyzna jest studentem. To jest rzadko spotykane, by chłopak tak brutalnie pobił dziewczynę. Po jego zatrzymaniu zabezpieczono materiał biologiczny do badań toksykologicznych pod kątem środków psychoaktywnych - dodał prokurator.

Więcej o: