Mój Prąd 4.0. Kiedy rusza dofinansowanie? Na co można dostać pieniądze? Nie tylko fotowoltaika

"Mój Prąd 4.0" to kolejna już edycja rządowego programu, w ramach którego można otrzymać dofinansowanie fotowoltaiki. Tym razem jednak pieniądze będzie można dostać również m.in. na domowe stacje ładowania samochodów elektrycznych. Kiedy złożyć wniosek? Co jeszcze będzie dofinansowane?

W poprzednich edycjach programu "Mój Prąd" Ministerstwo Klimatu i Środowiska nie proponowało dofinansowania domowych stacji ładowania samochodów elektrycznych. Podczas czwartej edycji ma to jednak ulec zmianie

Mój Prąd 4.0. Na co można dostać dofinansowanie? 

Minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka informował, że w programie dofinansowania znajdzie się nie tylko fotowoltaika, ale również: inteligentne systemy zarządzania energią w domu, punkty ładowania (ładowarki do samochodów elektrycznych), magazyny energii elektrycznej czy magazyny ciepła i chłodu. 

Ładowarki do samochodów elektrycznych to koszt od kilku do kilkunastu tys. zł. - Ładowarki do elektryków nie są jeszcze dzisiaj aż tak drogie, aby trzeba było je dofinansować, ale z pewnością to będzie jakiś krok w kierunku, jaki rząd mógłby chcieć osiągnąć, a więc zwiększenie liczby samochodów elektrycznych w polskich domach - mówił Bartłomiej Derski z portalu Wysokienapiecie.pl cytowany przez tvn24.pl.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Mój Prąd 4.0. Kiedy rusza dofinansowanie? 

Nowa odsłona programu "Mój Prąd" została zaplanowana na początek przyszłego roku.  - Tak jak w przypadku poprzedniej edycji programu "Mój Prąd", będzie to mechanizm refundacyjny. Start naboru w programie "Mój Prąd 4.0" jest planowany na pierwszy kwartał 2022 roku - przekazał rzecznik prasowy MKiŚ Aleksander Brzózka. 

Budżet programu wyniesie ok. 1 miliarda złotych. Konkretne kwoty oraz zasady dofinansowania nie są jeszcze jednak znane. Program nadal będzie dedykowany osobom fizycznym, mającym zawartą kompleksową z Operatorem Sieci Dystrybucyjnej.

"Zostanie zachowana zarówno prosta forma, jak i łatwość złożenia wniosku" - wyjaśniał resort. 

Więcej o: