Mój Prąd 4.0. Kiedy rusza dofinansowanie? Na co można dostać pieniądze? Nie tylko fotowoltaika

"Mój Prąd 4.0" to kolejna już edycja rządowego programu, w ramach którego można otrzymać dofinansowanie fotowoltaiki. Tym razem jednak pieniądze będzie można dostać również m.in. na domowe stacje ładowania samochodów elektrycznych. Kiedy złożyć wniosek? Co jeszcze będzie dofinansowane?

W poprzednich edycjach programu "Mój Prąd" Ministerstwo Klimatu i Środowiska nie proponowało dofinansowania domowych stacji ładowania samochodów elektrycznych. Podczas czwartej edycji ma to jednak ulec zmianie. 

Zobacz wideo Izera Hatchback na pierwszym filmie. Tak ma wyglądać polski samochód elektryczny

Mój Prąd 4.0. Na co można dostać dofinansowanie? 

Minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka informował, że w programie dofinansowania znajdzie się nie tylko fotowoltaika, ale również: inteligentne systemy zarządzania energią w domu, punkty ładowania (ładowarki do samochodów elektrycznych), magazyny energii elektrycznej czy magazyny ciepła i chłodu. 

Ładowarki do samochodów elektrycznych to koszt od kilku do kilkunastu tys. zł. - Ładowarki do elektryków nie są jeszcze dzisiaj aż tak drogie, aby trzeba było je dofinansować, ale z pewnością to będzie jakiś krok w kierunku, jaki rząd mógłby chcieć osiągnąć, a więc zwiększenie liczby samochodów elektrycznych w polskich domach - mówił Bartłomiej Derski z portalu Wysokienapiecie.pl cytowany przez tvn24.pl.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Urodziny (zdjęcie ilustracyjne)Szczytno. 19-latek brutalnie pobił 18-latkę po imprezie urodzinowej

Mój Prąd 4.0. Kiedy rusza dofinansowanie? 

Nowa odsłona programu "Mój Prąd" została zaplanowana na początek przyszłego roku.  - Tak jak w przypadku poprzedniej edycji programu "Mój Prąd", będzie to mechanizm refundacyjny. Start naboru w programie "Mój Prąd 4.0" jest planowany na pierwszy kwartał 2022 roku - przekazał rzecznik prasowy MKiŚ Aleksander Brzózka. 

Budżet programu wyniesie ok. 1 miliarda złotych. Konkretne kwoty oraz zasady dofinansowania nie są jeszcze jednak znane. Program nadal będzie dedykowany osobom fizycznym, mającym zawartą kompleksową z Operatorem Sieci Dystrybucyjnej.

"Zostanie zachowana zarówno prosta forma, jak i łatwość złożenia wniosku" - wyjaśniał resort. 

Więcej o: