Polak uciekał przed niemieckimi ratownikami górskimi. Powodem był brak ubezpieczenia

Wspinacze z Polski wezwali pomoc ratowników górskich, podczas zejścia ze Zugspitze w Alpach Bawarskich. Jeden z nich próbował uciec. Powodem był brak wykupionego ubezpieczenia i obawa przed rachunkiem.

Zugspitze to najwyższy szczyt Alp Bawarskich w Niemczech. Mierzy 2962,06 m n.p.m. Wysokość nie była straszna dwóm wspinaczom z Polski, którzy w weekend (13-14.11) postanowili go zdobyć. Komplikacje pojawiły się dopiero podczas zejścia. 

Zobacz wideo Topniejący lodowiec może spaść z Mont Blanc

Więcej informacji ze świata i kraju na stronie głównej Gazeta.pl.

Alpy Bawarskie. Polak uciekał przed niemieckimi ratownikami górskimi

Pogoda pogorszyła się, dodatkowo jednemu z alpinistów drogę uniemożliwiały problemy z kolanem. Zdecydowali się wezwać pomoc ratowników górskich. Kiedy funkcjonariusze dotarli na miejsce, ku ich zaskoczeniu, czekał jedynie kontuzjowany 41-latek. O 10 lat starszy kompan wyprawy postanowił zejść samodzielnie. Ratownicy nie dali za wygraną i znaleźli go. Co było powodem jego ucieczki? Mężczyzna nie miał wykupionego ubezpieczenia górskiego. Obawiał się wysokiego rachunku za akcję ratunkową.

Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej, 15.11.2021 Niemcy. Szef policji federalnej w Niemczech: Polska granica pozostanie zamknięta

Więcej o: