Wypadek w Łubnicach. Policjant potrącił kobietę. Zmarła w szpitalu

W Łubnicach w woj. świętokrzyskim na drodze krajowej numer 79 w poniedziałek doszło do wypadku. Policjant siedzący za kierownicą samochodu osobowego potrącił pieszą. Kobieta trafiła do szpitala, gdzie zmarła. Prawdopodobnie "wtargnęła pod koła samochodu" - podaje staszowska policja.

W poniedziałek 15 listopada przed godz. 18 na drodze krajowej numer 79 (Połaniec - Słupia) w miejscowości Łubnice (woj. świętokrzyskie) doszło do tragicznego wypadku. - Piesza, 78-latka, została potrącona przez osobowy samochód, kobieta z obrażeniami trafiła do szpitala - informowała Aneta Nowak Lis ze staszowskiej policji cytowana przez portal echodnia.eu

Zobacz wideo Policja zatrzymała mężczyznę, który groził atrapą broni innemu kierowcy

Świętokrzyskie. Za kierownicą samochodu siedział policjant 

Po wstępnych ustaleniach w sprawie okazało się, że kierowcą samochodu osobowego był 40-letni policjant. - Na miejscu trwały czynności, które w związku, że w wypadku brał udział funkcjonariusz policji, prowadzone są pod nadzorem prokuratora - dodała policjantka. 

Funkcjonariusz kierował służbowym samochodem. Po przeprowadzonych badaniach okazało się, że nie był pod wpływem alkoholu, ani substancji psychoaktywnych. Nie wiadomo natomiast, czy pojazd poruszał się z dopuszczalną prędkością. 

- Z naszych wstępnych ustaleń wynika, że piesza prawdopodobnie wtargnęła wprost pod koła samochodu - podała policjantka. Po godz. 20 (ponad dwie godziny po wypadku) oficer dyżurny staszowskiej policji uzyskał informację, iż potrącona 78-latka nie żyje. 

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: