Gdańsk. Pożar Centrum Medycyny Nieinwazyjnej. Ewakuowano 300 osób

Trwa pożar w Centrum Medycyny Nieinwazyjnej w Centrum Klinicznym w Gdańsku. Na miejscu pracuje kilkanaście zastępów straży pożarnej. Ewakuowano 300 osób. 3 osoby są poszkodowane, jedna z nich jest nieprzytomna.

"Pożar w Centrum Medycyny Nieinwazyjnej w UCK. Trwa ewakuacja. Na miejscu 10 zastępów KM PSP Gdańsk. Trwają działania. Dojeżdżają kolejne SiŚ" - poinformował przed godz. 11 na Twitterze KM PSP w Gdańsku

Pożar w Centrum Medycyny Nieinwazyjnej w Gdańsku 

Jak dowiedział się polsatnews.pl, zgłoszenie o pożarze miało wpłynąć do straży pożarnej ok. godz. 10.30, o czym poinformował portal rzecznik prasowy PSP w Gdańsku. 

- Dopiero gdy upewnimy się, że wszystkie osoby opuściły budynek, wtedy przystąpimy do akcji gaśniczej - mówił portalowi Łukasz Płusa ze straży pożarnej w Gdańsku. Ogień został już ugaszony. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną pożaru.

Więcej informacji z kraju i ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Według remiza.pl pożar miał wybuchnąć na ostatnim piętrze budynku. Informacja ta została potwierdzona przez gdańską Komendę Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.

Z budynku ewakuowanych zostało 300 osób. - Na miejscu pracuje 11 zastępów Straży Pożarnej, łącznie 40 strażaków. Pożar jest już ugaszony. 3 osoby są poszkodowane, jedna z nich jest nieprzytomna. Źródło ognia zostało zlokalizowane na 5 piętrze budynku w Klinice Alergologii i Pneumonologii - powiedział Wirtualnej Polsce mł. bryg. Jacek Jakóbczyk, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Gdańsku. 

- Pacjenci zostali tymczasowo ulokowani w innych klinikach UCK, a tych w lżejszym stanie ulokowano w sali konferencyjnej kliniki Alergologii i Pneumonologii - powiedział Onetowi Łukasz Wojtowicz z zespołu promocji Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego. 

Więcej o: