Gdańsk. Pożar Centrum Medycyny Nieinwazyjnej. Ewakuowano 300 osób

Trwa pożar w Centrum Medycyny Nieinwazyjnej w Centrum Klinicznym w Gdańsku. Na miejscu pracuje kilkanaście zastępów straży pożarnej. Ewakuowano 300 osób. 3 osoby są poszkodowane, jedna z nich jest nieprzytomna.

"Pożar w Centrum Medycyny Nieinwazyjnej w UCK. Trwa ewakuacja. Na miejscu 10 zastępów KM PSP Gdańsk. Trwają działania. Dojeżdżają kolejne SiŚ" - poinformował przed godz. 11 na Twitterze KM PSP w Gdańsku

Pożar w Centrum Medycyny Nieinwazyjnej w Gdańsku 

Jak dowiedział się polsatnews.pl, zgłoszenie o pożarze miało wpłynąć do straży pożarnej ok. godz. 10.30, o czym poinformował portal rzecznik prasowy PSP w Gdańsku. 

- Dopiero gdy upewnimy się, że wszystkie osoby opuściły budynek, wtedy przystąpimy do akcji gaśniczej - mówił portalowi Łukasz Płusa ze straży pożarnej w Gdańsku. Ogień został już ugaszony. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną pożaru.

Więcej informacji z kraju i ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Według remiza.pl pożar miał wybuchnąć na ostatnim piętrze budynku. Informacja ta została potwierdzona przez gdańską Komendę Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.

Policja (zdjęcie ilustracyjne) Świętokrzyskie. Policjant potrącił kobietę. Zmarła w szpitalu

Z budynku ewakuowanych zostało 300 osób. - Na miejscu pracuje 11 zastępów Straży Pożarnej, łącznie 40 strażaków. Pożar jest już ugaszony. 3 osoby są poszkodowane, jedna z nich jest nieprzytomna. Źródło ognia zostało zlokalizowane na 5 piętrze budynku w Klinice Alergologii i Pneumonologii - powiedział Wirtualnej Polsce mł. bryg. Jacek Jakóbczyk, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Gdańsku. 

- Pacjenci zostali tymczasowo ulokowani w innych klinikach UCK, a tych w lżejszym stanie ulokowano w sali konferencyjnej kliniki Alergologii i Pneumonologii - powiedział Onetowi Łukasz Wojtowicz z zespołu promocji Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego. 

Więcej o: