Wegański helikopter powstał na specjalnie zamówienie klienta Airbusa

"Kiedy klient marzy o helikopterze z w pełni wegańskim wnętrzem, zespół projektowy Airbus Corporate Helicopters nie odmawia, tylko spełnia jego oczekiwania". Specjaliści z Airbusa stworzyli elegancki kokpit w odcieniach szarości, nie używając przy tym, materiałów pochodzenia zwierzęcego.

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Szadkowska: Wegetarian przybywa w Polsce i na świecie

Helikopter o wegańskim wnętrzu został dostarczony do dr. Ursa Brunnera. Niemiecki przedsiębiorca swoje zamówienie złożył pod wpływem żony, pionierki etycznej mody, Danieli Brunner. Założycielka Giulia & Romeo, domu, który nie ma w swojej ofercie produktów pochodzenia zwierzęcego, przekazuje 100 proc. łącznych wpływów ze sprzedaży na rzecz zwierząt. 80 proc. tej kwoty trafia do organizacji charytatywnej, a 20 do różnych schronisk. Kobieta chciała, aby prywatny helikopter był zgodny z jej wartościami etycznymi.

Wegańskie wnętrze helikoptera stworzone ze specjalnych materiałów imitujących skórę

Mimo że według producenta wnętrze helikoptera jest w pełni wegańskie, zostało stworzone z wyrafinowanym sznytem. Wnętrze kabiny wyposażone jest w szare fotele. Elementy zostały pokryte materiałem, który w pełni oddaje charakter skóry. Materiał ma również porównywalną do niej trwałości i wytrzymałość. Poza sześcioma siedzeniami została z niego wykonana również m.in. centralna szafka do przechowywania, tylna przegroda i mankiety do sterowania w kokpicie.

Więcej o: