Wielkopolska. Kierowca wpadł ciężarówką do Mogielnicy na nowo budowanym moście [ZDJĘCIA]

Ciężarówka przewożąca maszyny rolnicze wypadła z drogi i częściowo wpadła do rzeki Mogilnicy w woj. wielkopolskim. Doszło do wycieku oleju napędowego. Interweniowała grupa chemiczna.

Więcej informacji z kraju znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Zdarzenie miało miejsce we wtorek ok. godz. 21:30 na krajowej nr 32 w miejscowości Kotowo (woj. wielkopolskie). Kierowcę ciężarówki musiała uwolnić straż pożarna. "Strażacy pomogli kierowcy wydostać się z pojazdu, by następnie udzielić mu kwalifikowanej pierwszej pomocy i dalej przekazać obecnemu zespołowi ratownictwa medycznego. Kierowca doznał najprawdopodobniej tylko niegroźnych ogólnych potłuczeń." - zrelacjonował mł. bryg. Marcin Nowak z KP PSP w Grodzisku Wielkopolskim

Zobacz wideo Kierowca ciężarówki wymusił pierwszeństwo na motocykliście. Teraz szuka go czeska policja

Kierowca ciężarówki miał 2 promile. Uszkodził nowo budowany most

Jak podaje O2.pl, kierowca był pijany. Badanie alkomatem wykazało 2 promile w wydychanym powietrzu. Nietrzeźwy mężczyzna uszkodził nie tylko ciężarówkę, przewożony ładunek i nowo budowany most - doprowadził też do wycieku oleju napędowego do rzeki. Usuwaniem szkód zajęła specjalistyczna grupa ratownictwa chemiczno-ekologicznego z Poznania. Podjęto też współpracę z Wojewódzkim Inspektoratem Ochrony Środowiska w celu monitorowania sytuacji na cieku wodnym. Szczegółowe okoliczności wypadku zbada policja.