Ciągle rozładowuje ci się telefon? Te aplikacje najbardziej obciążają baterię. FB dopiero na 5. miejscu

To, jak długi jest czas pracy baterii naszego telefonu, w dużej mierze zależy od tego, jak dużo z niego korzystamy na co dzień oraz jakich aplikacji używamy. Zastanawialiście się kiedyś, które z nich są największym pożeraczem energii smartfona? Facebook znalazł się dopiero na 5. miejscu.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Które aplikacje najbardziej obciążają baterie naszych smartfonów? Odpowiedź na to pytanie została zawarta w raporcie pCloud. W ramach badania przetestowane zostało 100 popularnych aplikacji, z których wielu z nas korzysta na co dzień. 

Zobacz wideo Nawet Google czasami się myli. Największe wpadki internetowego giganta [TOPtech]

Które aplikacje są najbardziej wymagające dla smartfonów? 

Podczas eksperymentu pod uwagę wzięte zostały trzy kwestie: z jakich funkcji korzysta aplikacja, jak wpływa na baterię oraz czy daje możliwość zmiany na tryb ciemny. Na tej podstawie powstała lista 20 najbardziej wymagających aplikacji. Co ciekawe, większość z nich stanowią media społecznościowe, choć na podium ich nie zobaczymy. 

300 plus - do kiedy można składać wnioski? (zdjęcie ilustracyjne)300 plus. Do kiedy można składać wnioski? Lepiej się pospieszyć

Facebook ku zaskoczeniu niektórych znajduje się dopiero na 5. miejscu, Instagram na 8., natomiast na 9. uplasowała się aplikacja randkowa Tinder. Poniżej prezentujemy pełną listę 20 najbardziej obciążających telefon aplikacji: 

 1. Fitbit
 2. Verizon
 3. Uber
 4. Skype
 5. Facebook
 6. Airbnb
 7. BIGO LIVE
 8. Instagram
 9. Tinder
 10. Bumble
 11. Snapchat
 12. WhatsApp
 13. Zoom
 14. YouTube
 15. Booking.com
 16. Amazon
 17. Telegram
 18. Grindr 
 19. Likke
 20. LinkedIn

PewekSyberyjskie miasteczko ogrzewa mała elektrownia atomowa. Tak mała, że mieści się na łodzi

Więcej o: