Do czego służy mała kieszonka z przodu dżinsów? Zagadka wyjaśniona

Zdarza wam się czasem zastanawiać nad tym, do czego służy malutka kieszonka z przodu dżinsów? Jeśli do tej pory nie udało wam się rozwiązać tej zagadki, koniecznie przeczytajcie nasz artykuł. Odpowiedź może was zaskoczyć!

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Dżinsy to element garderoby, który w przeciągu lat stał się na tyle popularny, że większość z nas znajdzie w swojej szafie przynajmniej jedną parę takich spodni. I choć wiele osób z pewnością zwróciło uwagę na charakterystyczną małą kieszonkę zlokalizowaną z przodu, zapewne nie każdy zastanawiał się, po co w zasadzie została ona stworzona. 

Zobacz wideo Choć tego nie zauważamy, doba ciągle się wydłuża

Tajemnicza kieszonka w dżinsach. Do czego służy? 

W pierwszej chwili można by pomyśleć, że w kieszonce możemy trzymać niewielkie ilości pieniędzy - drobne monety czy banknoty. Dzięki temu zawsze pamiętalibyśmy, gdzie są schowane i oszczędzilibyśmy sobie stresu podczas przetrząsania wszystkich kieszeni. Niestety nie w tym celu powstała kieszonka. Odpowiedź jest znacznie ciekawsza. 

Aby poznać prawdziwy powód umieszczenia małej kieszonki z przodu dżinsów, należ cofnąć się do początków ich historii. Pierwsza para tych spodni została wyprodukowana przez Leviego Straussa - założyciela firmy Levi Strauss. To właśnie twórcy powinni więc najlepiej wiedzieć, po co powstała kieszonka. 

Jak się okazuje, mała kieszonka w dżinsach służyła niegdyś jako specjalny schowek na zegarek na łańcuszku. W tym samym czasie kiedy dżinsy zdobywały popularność, tego typu zegarki kieszonkowe były jednym z powszechnie posiadanych przedmiotów. Dzięki schowaniu ich w kieszeni łatwo było je zlokalizować i trudniej zgubić. Obecnie kieszonka raczej nie spełnia więc swojej funkcji, ale mimo to pozostała na swoim miejscu. 

Więcej o: