Daniel "Magical" i jego matka trafią do więzienia. Rok nie wyrok? Patostreamer "nie wykorzystał swojej szansy"

Daniel "Magical" Z. trafi na rok więzienia. Patostreamer pomimo sądowego zakazu publikował w sieci treści. Nie znalazł pracy i unikał telefonów od kuratora. Do aresztu trafi też jego matka Małgorzata Z.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

O tym, że Daniel "Magical" Z. oraz jego matka Małgorzata "Gocha" Z. trafią do więzienia, poinformował portal torun.naszemiasto.pl. Patostreamer ma spędzić za kratkami rok, natomiast jego matka - osiem miesięcy. 

Zobacz wideo Pomagał sprzedawczyni powstrzymać złodzieja, sam padł jego ofiarą. Policja szuka sprawcy i utraconego telefonu

Toruń. Daniel "Magical" Z. łamał zakazy i unikał kuratora 

Patostreamer już nie pierwszy raz ma problemy z sądem. Daniel "Magical" Z. był już wielokrotnie skazywany m.in. za pobicie czy znieważenie ludzi w internecie. W 2019 roku zrobiło się o nim głośno po tym, jak razem z matką podczas transmisji na żywo na swoim kanale chwalili atak nożownika na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza

Przed dwoma laty w październiku Daniel Z. został także skazany za nakłanianie swojej matki oraz jej konkubenta do składania fałszywych zeznań w sprawie o przemoc domową, a dokładniej znęcanie się nad konkubentem. Działo się to podczas transmisji internetowej. 

Sąd Rejonowy w Toruniu wydał wówczas wyrok roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata dla "Magicala". Warunkiem pozostania na wolności była poprawa zachowania patostreamera - miał zakaz publikowania treści w internecie i nakaz znalezienia pracy

Daniel Z. nie znalazł jednak pracy, łamał zakaz dotyczący publikowania treści oraz przez pół roku unikał telefonów od kuratora - opisuje lokalny portal. 

Matka Daniela "Magicala" znęcała się nad konkubentem

Małgorzata Z., matka Daniela "Magicala" w 2019 roku została skazana za znęcanie się nad konkubentem. Kobieta przyznała się do winy i usłyszała wyrok ośmiu miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata. Nie zaniechała jednak udziału w streamach syna, nie przestała też pić alkoholu. 

9 listopada 2021 roku sąd uznał, że zarówno Daniel, jak i Małgorzata Z. "nie wykorzystali swojej szansy", którą dały im wyroki w zawieszeniu, w związku z czym oba zostały "odwieszone". Teraz matka i syn dostaną wezwanie do odbycia kary więzienia. Jeśli nie stawią się w zakładzie, mogą zostać tam doprowadzeni siłą. Teoretycznie mogą jednak jeszcze wnioskować o odroczenie kary i wstrzymanie jej wykonania do czasu rozpoznania wniosku lub ubiegać się o dozór elektroniczny. 

Więcej o: