Panama. Biblią, kijami i maczetami dokonywali "egzorcyzmów". Zamordowali sześcioro dzieci i kobietę

Dwóch mężczyzn zamordowało sześciorga dzieci i kobietę w ciąży podczas egzorcyzmów, w których trakcie "wypędzano demony". Zostali skazani na 47 lat więzienia. Sprawa została wykryta po tym, jak trzech braci, którym udało się uciec z kultu, poinformowało o tym fakcie funkcjonariuszy.

Więcej informacji ze świata i kraju przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Choć tego nie zauważamy, doba ciągle się wydłuża

Tragiczne wydarzenia, które miały miejsce w 13 stycznia 2020 roku, wstrząsnęły krajem i opinią publiczną. W regionie Panamy, zamieszkałym przez rdzenną ludność, dwóch mężczyzn w wieku 32 i 23 lat zamordowało sześcioro dzieci w wieku od jednego roku do 17. roku życia oraz 32-letnia kobietę w ciąży.

- Zmarli w wyniku licznych ciosów zadanych Biblią, kijami i maczetami, które miały wypędzić z nich demony - cytują oświadczenie ministerstwa spraw publicznych Panamy lokalne media

Policja w czasie czynności operacyjnych / Zdjęcie ilustracyjne Dom wyglądał tak, jakby wyszli tylko na chwilę. Minęło 19 lat, a po rodzinie Bogdańskich nie ma nawet śladu

Mord podczas egzorcyzmów. Wydano wyrok

Kiedy funkcjonariusze dotarli na miejsce zbrodni, odkryli zwłoki siedmiu osób oraz uwolnili 15 przetrzymywanych. Okazało się, że mężczyźni należeli do sekty La nueva luz de Dios - Nowe Światło Boga. Abdiel Gonzalez (32) i Jossafat Gonzalez (23) zostali skazani na 47 lat pozbawienia wolności za kobietobójstwo i umyślne spowodowanie zabójstwa. Wyrok wydano po osiągnięciu porozumienia, dzięki któremu mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów.

Więcej o: