Od wewnątrz czy od zewnątrz? Sposób, w jaki wieszasz papier toaletowy, wiele o Tobie mówi

Jak twierdzi pewna amerykańska psychoterapeutka, strona, którą wieszamy papier toaletowy może powiedzieć coś ciekawego o naszej osobowości. Okazuje się, że ludzie, którzy wieszają papier od zewnątrz, często czują w sobie dziwną potrzebę.

Najnowsze informacje z kraju i ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>> 

"Powiedz mi, jak wieszasz papier, a powiem ci, jaki jesteś" - mniej więcej tak można opisać badanie, które przeprowadziła dr Gilda Carle, psychoterapeutka bardzo popularna w amerykańskiej telewizji. Badaczka postanowiła sprawdzić, co strona, którą wieszamy papier toaletowy, mówi o naszej osobowości - o czym pisał dziennik "The Independent" w 2016 r.

Zobacz wideo Pierwsze małżeństwa gwiazd. Z kim byli związani ulubieńcy widzów?

Dr Carle zapytała 2000 kobiet i mężczyzn różnego pochodzenia, w wieku od 18 do 75 lat, o to, czy wieszają papier toaletowy od zewnątrz, czy od wewnątrz. Ankietowanym zadała też pytania pomocnicze: mieli określić w skali od 1 do 10 swoją asertywność w kontaktach z innymi ludźmi, czyli po prostu wskazać, na ile potrafią odmawiać innym.

Mówiąc o papierze wieszanym od zewnątrz, dr Carle miała na myśli to:

Jak wisi papier?Jak wisi papier? fot. Elya - praca własna, CC BY-SA 3.0, WIKIPEDIA |

A od wewnątrz - to:

Jak wisi papierJak wisi papier fot. Elya - praca własna, CC BY-SA 3.0, WIKIPEDIA |

Co mówi o tobie sposób, w jaki wieszasz papier toaletowy? Badanie dało ciekawy wynik

To proste badanie pokazało, że osoby wieszające papier toaletowy od zewnątrz mają większą tendencję do dominacji, niż ci, którzy wieszają go od wewnątrz. Co ciekawe, ludzie, którzy zawieszają papier od zewnętrznej strony, często czują potrzebę przewieszania papieru w cudzych łazienkach, jeśli widzą, że wisi odwrotnie.

Psychoterapeutka podkreśla, że celem "Toaletowego testu osobowości" była przede wszystkim zabawa i zachęcenie ludzi do zwracania uwagi na niepozorne szczegóły ich codziennych zachowań.

Więcej o: