Konin. Dziewczynka potrącona na pasach przy szkole. Szuka jej policja [NAGRANIE]

Policja z Konina opublikowała w sieci nagranie wideo ze zdarzenia, które miało miejsce 4 listopada. Na pasach potrącona została dziewczynka. Funkcjonariuszom udało się znaleźć sprawczynię, teraz szukają poszkodowanej.

Więcej informacji z kraju i ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

4 listopada (czwartek) w rejonie skrzyżowania ulicy Kolejowej i Traugutta w Koninie (woj. wielkopolskie), na oznakowanym przejściu dla pieszych doszło do potrącenia dziewczynki - poinformowała konińska policja w czwartek 18 listopada. Do funkcjonariuszy dotarło nagranie z miejsca zdarzenia. 

Zobacz wideo Ucieczkę przed policją skończył dachowaniem

Konin. Dziewczynka potrącona na pasach

"15 listopada br. do konińskiej komendy wpłynęło nagranie, na którym widać, jak kobieta kierująca pojazdem marki VW Touran, potrąciła dziewczynkę na oznakowanym przejściu dla pieszych" - przekazała policja w Koninie

Jak widać na nagraniu zamieszczonym poniżej, dziewczynce prawdopodobnie nie stało się nic poważnego. Była w stanie wstać o własnych siłach i szybko oddaliła się z miejsca zdarzenia. Wygląda na to, że była zszokowana sytuacją.

 

Opóźnienia są niestety stałym elementem krajobrazu polskich kolei.Rekordowe opóźnienia pociągów. Urząd Transportu Kolejowego: wśród powodów duża liczba pasażerów

Potrącenie w Koninie. Policja szybko odnalazła sprawczynię zdarzenia

Po zdobyciu nagrania funkcjonariusze natychmiast zajęli się sprawą. Sprawczynią okazała się 28-letnia mieszkanka powiatu konińskiego. Udało się do niej dotrzeć jeszcze tego samego dnia. Kobiecie zatrzymano prawo jazdy, skierowano wobec niej również wniosek o ukaranie do sądu. 

Policjanci próbują teraz ustalić tożsamość poszkodowanej. "Niestety jak do tej pory nie udało się ustalić tożsamości potrąconej dziewczynki. W przypadku rozpoznania jej wizerunku na załączonym materiale wideo konińska policja prosi o kontakt telefoniczny pod nr 603 115 537 lub pisząc na e-mail: rzecznik.konin@po.policja.gov.pl" - poinformował oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Koninie asp. Sebastian Wiśniewski. 

"Pamiętajmy, że to pieszy, który jest niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego, wchodząc na przejście dla pieszych, ma pierwszeństwo przed nadjeżdżającym pojazdem" - przypomina policja. 

Więcej o: