Padł ofiarą "alkoholowych smakoszy". Nad ranem usłyszał hałas w piwnicy i od razu wiedział, co się święci

Trzej mężczyźni ukradli 28 butelek drogiego wina z piwnicy w Krajence (Wielkopolska). Jednego z nich złapano na gorącym uczynku, pozostałym udało się uciec. Ostatecznie wszyscy trzej trafili do aresztu..

Najnowsze informacje z kraju i ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 15 listopada w Krajence (woj. wielkopolskie, pow. złotowski). Około godz. 5 rano pewien mieszkaniec miejscowości usłyszał hałas dobiegający z jego piwnicy. "Odgłos obijających się o siebie butelek świadczył, że ktoś kradnie alkohol, który gromadził w piwnicy. Była to kolekcja win, które leżakowały na specjalnych regałach, od kilkunastu lat. Kolekcję stanowiły białe i czerwone wina, przywożone z podróży po Europie. Właściciel wybiegł z domu i ujął mężczyznę, który niósł torbę z winami. Pozostali dwaj złodzieje z wypełnioną alkoholem skrzynką oddalili się w stronę centrum miasta" - zrelacjonował mł. asp. Damian Pachuc z Komendy Powiatowej Policji w Złotowie.

Zobacz wideo 3 proste sposoby na otworzenie wina. Przydadzą się, kiedy nie masz korkociągu

Złodzieje wina zostali zatrzymani. Nie potrafili wyjaśnić, gdzie przepadło 18 butelek

Właściciel win wezwał policję. Przybyli na miejsce mundurowi zatrzymali złodzieja, którego złapał. W momencie aresztowania złodziej miał przy sobie torbę wypełnioną łupem - w tym 10 butelkami drogiego wina. Jak się okazało, z jego piwniczki skradziono łącznie 28 butelek, ale odzyskał tylko wspomniane 10.

"Kwestią czasu było zatrzymanie pozostałych złodziei, którzy znani byli krajeńskim policjantom jako smakosze alkoholowi. Obawą mundurowych pozostawał fakt, w jakim stanie mogą się znajdować oraz ile skradzionego alkoholu uda się odzyskać" - napisał Pachuc.

Rolnik pracujący w polu (zdjęcie ilustracyjne). Czyżów. Spokojnie orał pole, aż zarył o coś w ziemi. Rolnik autorem sensacyjnego odkrycia

W niecałe 24 godziny kryminalni z Krajenki zatrzymali pozostałych dwóch sprawców. Mężczyźni "nie potrafili logicznie wytłumaczyć co się stało z pozostałym alkoholem". Wszyscy trzej odpowiedzą za kradzież mienia, za co grozi im do 5 lat więzienia.

Więcej o: