Renee Zellweger - filmowa Bridget Jones długo nie miała szczęścia w miłości

Renee Zellweger wielokrotnie podkreślała, że nie utożsamia się z filmową Bridget Jones - kobietą po 30., która nie ma szczęścia do mężczyzn. Prawdziwa Renee też ma jednak za sobą serię nieudanych związków i tragicznych zakończeń - jej pierwszy chłopak popełnił samobójstwo, a swoje małżeństwo później określiła jako największy życiowy błąd.

Aktorka sugerowała w wywiadach, że nie chce być w miłości cyniczna i raczej zostanie niepoprawną romantyczką. Temu romantyzmowi zawdzięcza na pewno wiele uniesień i pięknych chwil, tyle samo jednak było w jej życiu tragedii i łez.

Zobacz wideo Judy - zwiastun filmu z Renee Zellweger

Renee Zellweger - czyli filmowa Bridget Jones

Aktorka zyskała największą popularność dzięki roli kultowej już Bridget Jones - bohaterki komedii powstałej na podstawie książki Helen Fielding. Zagrała główną rolę we wszystkich trzech częściach, a widzowie pewnie nawet nie wyobrażaliby sobie na jej miejscu innej aktorki. Zagrała również w musicalu "Chicago", który został nominowany do Oscara w 13 kategoriach, a za rolę w dramacie "Wzgórze nadziei" otrzymała Oscara dla najlepszej aktorki drugoplanowej.

Po fali sukcesów Zellweger zdecydowała się zawiesić karierę na sześć lat. Jak mówiła, był to dla niej czas dojrzewania i szukania siebie. Ostatecznie wróciła przed kamery i był to strzał w dziesiątkę - za rolę w filmie "Judy" z 2019 roku otrzymała Oscara dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej. W oczach wielu fanów wciąż jest jednak tytułową Bridget Jones, choć sama wielokrotnie podkreślała, że prywatnie niewiele ma z nią wspólnego. Czy na pewno?

 

Historia nieudanych związków - pierwszy jej chłopak popełnił samobójstwo

Renee Zellweger zdecydowanie nie podziela nieporadności Bridget Jones. Mają jednak coś wspólnego - brak szczęścia w miłości. Aktorka swojego pierwszego chłopaka poznała w czasach studenckich. Studiowała na uniwersytecie w Austin filologię angielską - w tym samym czasie uczestniczyła w zajęciach teatralnych, a wieczorami dorabiała jako kelnerka w jednym z barów. To tam poznała Simsa Ellisona - przystojnego basistę z zespołu Pariah. Zostali parą i byli razem przez kolejne pięć lat.

 

Stali się jedną z najciekawszych par na alternatywnej scenie muzycznej w teksańskim Austin. Ich historia zakończyła się jednak w najtragiczniejszy z możliwych sposobów. Niedługo potem, jak podjęli decyzję o rozstaniu, Renee osiągała kolejne sukcesy, dostawała ciekawe propozycja i zastanawiała się nad karierą w Hollywood. Na Simsa natomiast spadł kolejny problem. Wytwórnia, z którą miał pracować, odmówiła wydania jego płyty. Cierpiący na depresję 27-latek przyłożył sobie pistolet do głowy i pociągnął za spust. Znaleziono go w jego mieszkaniu. Ta historia miała już na zawsze wpłynąć na Renee, która przypłaciła śmierć Simsa depresją. Wciąż pozostaje w dobrych stosunkach z matką swojego byłego chłopaka, która traktuje ją jak córkę. Do dziś zresztą pani Ellison ma na ścianie zdjęcia swojego syna na scenie i szufladę pełną kaset z filmami z udziałem jego byłej dziewczyny.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Szybki i cichy ślub, a po kilku miesiącach anulowanie małżeństwa

Kolejnym przełomem było dla Renee spotkanie z Kennym Chesneyem, muzykiem country. Być może była to miłość od pierwszego wejrzenia, może nagły impuls, ale para zdecydowała się wziąć cichy ślub już po czterech miesiącach znajomości. W 2005 roku aktorka stanęła więc na ślubnym kobiercu. Radość nie trwała jednak długo. Po niespełna czterech miesiącach do sądu wpłynęły dwa wnioski o anulowanie małżeństwa - jeden od Renee, a drugi od Chesneya. Zellweger jako powód podała oszustwo. Miało chodzić o ich stosunek do dzieci. Ona chciała być matką, a on po ślubie gwałtownie zmienił zdanie i temat zniknął. Renee mówiła potem w wywiadach, że ten ślub był największym błędem w jej życiu.

Jej kolejnymi partnerami byli między innymi Jim Carrey, który nawet jej się oświadczył. Miało być długo i szczęśliwie, ale nie wyszło. Jej późniejsi partnerzy to między innymi Jack White, Bradley Cooper i Doyle Bramhall II - gitarzysta. - Czyż nie jest słodki? To taki uroczy mężczyzna - mówiła o tym ostatnim magazynowi People w 2015 roku. Wszystkie te związki skończyły się, nim doszło do poważniejszych deklaracji. 

W 2021 roku Renee miała zacząć romans z mężczyzną, który niedługo później wziął rozwód. Nowym wybrankiem aktorki jest Ant Anstead. Ze zdjęć wykonanych przez paparazzich można wywnioskować, że para jest szczęśliwa. 

 
Więcej o: