Wszystkim księżniczkom z Disneya brakuje jednej części ciała. Zauważyliście?

Mulan, Ariel czy Śpiąca Królewna to bez wątpienia ikony disneyowskich bajek. Dla części z nas to ulubione postacie z dzieciństwa, których historie znamy na pamięć. Ale jednnego szczegółu nie możecie pamiętać, bo go nie było. Wszystkim księżniczkom Disneya brakuje jednej części ciała. Wiecie jakiej?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Gwiazdy Disneya sprzed lat. Co u nich słychać? [Popkultura Extra]

Historie wielu księżniczek rozpoczynają się bardzo podobnie. Żyją w niepełnej rodzinie, spotykają na swojej drodze zły charakter, ale ostatecznie zostają przed nim ochronione przez swoją prawdziwą miłość. Uważniejsi widzowie mogli jednak dostrzec jeszcze jedną ciekawostkę, a mianowicie, że każdej z nich brakuje pewnego detalu. 

Królewna ŚnieżkaKrólewna Śnieżka Kadr z bajki Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków

Księżniczkom Disneya zazwyczaj brakuje jednej części ciała. Tylko nieliczni dostrzegają ten szczegół

Pierwszą disneyowską księżniczką była Śnieżka. Później stworzony został Kopciuszek oraz Aurora. Choć miały różne historie, to jedno je łączyło: twórcy pominęli podczas ich tworzenia... paznokcie. 

KopciuszekKopciuszek Kadr z bajki Kopciuszek

Dlaczego akurat tej części ciała były pozbawione księżniczki? Jak się okazuje powód jest bardzo prosty. Zanim disneyowskie postacie zaczęły powstawać przy pomocy komputerowych animatorów, to wszystkie klatki bajek były rysowane ręcznie. Szczegółowe odwzorowanie bohaterek zajmowało bardzo dużo czasu, a pozbawienie ich tego detalu pozwalało rysownikom zaoszczędzić wiele godzin pracy. 

DisneyDisney Screen z filmu 'Księżniczka i żaba'

ArielAriel Kadr z bajki Mała Syrenka

Obecnie księżniczki mogą już liczyć na "pełen manicure", czego doskonałym przykładem jest Elsa, Merida czy Roszpunka. 

ElsaElsa Kadr z bajki Kraina Lodu

Nie wszystkie bohaterki były pozbawione tego "przywileju"

Jednak od tej zasady istniały pewne wyjątki. Mowa tutaj o czarnych charakterach. W przypadku złowieszczych bohaterek (które co prawda nie były księżniczkami) odpowiednie wyeksponowanie paznokci pozwalało podkreślić ich charakter, dzięki czemu sprawiały groźniejsze wrażenie. Jako że postacie te pojawiały się z mniejszą częstotliwością w bajkach, to łatwiej było dorysować im tę część ciała w każdej klatce. 

UrszulaUrszula Kadr z bajki Mała Syrenka

DiabolinaDiabolina Kadr z bajki Śpiąca Królewna

Oglądając bajki z dzieciństwa jako dorośli, zauważyliście coś jeszcze? 

Zobacz też: Wszyscy widzieli "Shreka", ale jeden szczegół na pewno wam umknął. Strasznie smutne

Więcej o: