Co na mrówki w domu i w ogrodzie? Ten produkt kosztuje złotówkę i jest niezawodny. Wygoni je w godzinę!

Zastanawiasz się, co na mrówki w domu? To pytanie zadaje sobie wiosną i latem wiele osób. Domowe sposoby na mrówki nie zawsze działają, ale znamy jeden, który jest niezawodny. Pomaga zaoszczędzić pieniądze, bo kosztuje tylko złotówkę i działa niemal natychmiast.

Jak pozbyć się mrówek? Te niewielkie owady potrafią utrudnić życie. Zazwyczaj pojawiają się wiosną i latem i zarówno atakują pokarm, jak i różne inne zakamarki domów i mieszkań. Znamy naturalny i domowy sposób, aby się ich pozbyć. Jest bardzo tani i działa bardzo szybko.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Czyścimy osad i kamień - domowe sposoby na trudne zabrudzenia

Domowe sposoby na mrówki. Jest kilka znanych trików, aby się ich pozbyć

Do najbardziej popularnych sposobów na pozbycie się mrówek zaliczamy m.in. rozsypanie surowych ziaren białego ryżu. Ten sposób może działać, ale nie oszukujmy się - rozsypany ryż generuje bałagan i może nawet zwabić mole spożywcze. Kolejny sposób, to rozsypana skórka pomarańczy. Ta zaś w upalne dni może zacząć wydzielać sok, czym zwabi muszki owocówki i sprawi, że miejsca, gdzie posypiemy mrówki, zaczną się kleić. Woda z czosnkiem to kolejny patent, ale nie wszyscy lubią ten zapach. My proponujemy drożdże. Zapach szybko znika, a przy tym - razem z mrówkami!

Co na mrówki w domu i w ogrodzie? Ten trik sprawdzi się w obu przypadkach 

Drożdże to jeden z ulubionych pokarmów mrówek. W tym przypadku to, co ulubione może być też największym zagrożeniem. Aby wygonić mrówki szybko i skutecznie, najlepiej wykonać prostą miksturę. Zmieszaj ze sobą 100 g suchych drożdży, 100 g cukru i zalej jednym litrem wody. Całość odstaw na około godzinę, dla lepszego efektu. Po upływie tego czasu rozlej wodę do mniejszych pojemniczków, lub przelej z dolaną później wodą do spryskiwacza. Umieść pojemnik, lub rozpyl płyn tam, gdzie mrówki najczęściej urzędują. Jeśli pojawiają się często, już w godzinę powinny zniknąć na dobre.

Preparat na mrówki działa na niemal wszystkie gatunki

Trik z miksturą z drożdży powinien działać na wszystkie gatunki mrówek występujących w Polsce. Zaliczamy do nich m.in. Faraonki, gmachówki, hurtnice, rudnice, amazonki

Buzz.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: