Jak wyczyścić przypalone żelazko? Ten produkt jest niezawodny i znajduje się w każdej łazience

Jak wyczyścić przypalone żelazko domowymi sposobami? Znamy niezawodny sposób! Użyjesz produktu, który jest w każdej łazience. Podpowiadamy, jak czyścić żelazko i jakiego produktu użyć, aby zaoszczędzić pieniądze i czas.

Przypalone żelazko, to problem, który spotyka wiele osób. Wystarczy chwila nieuwagi i awaria gotowa. Jeśli ją przeoczysz, możesz ubrudzić ubrania, a ich odratowanie wtedy już graniczy z cudem. Wiemy, jak doczyścić żelazko, bez użycia drogich i trudnodostępnych środków. Wystarczy... pasta do zębów!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Telefon w folii spożywczej, makaron w suszarce do sałaty i inne kuchenne triki. Czy znasz je wszystkie?

Czym wyczyścić żelazko? Tych produktów nigdy nie używaj!

Zanim zabierzesz się za czyszczenie żelazka, musisz pamiętać o tym, czego pod żadnym pozorem nie używać. Unikaj m.in. mleczka do czyszczenia. Może ono porysować delikatną powierzchnię stopy żelazka i trwale uszkodzić sprzęt. Nie należy także czyścić przypalonego żelazka twardymi przedmiotami, które mogłyby uszkodzić jego powierzchnię. Najlepiej delikatnie nanieść odpowiedni produkt i przetrzeć szmatką, lub miękką gąbką. Nie szorować na siłę.

czyszczenie srebra Czyszczenie srebra domowymi sposobami. Za 1,30 zł będzie jak nowe

Jak wyczyścić przypalone żelazko? Pasta do zębów jest niezawodnym sposobem

Pasta do zębów ma wiele zastosowań. Jednym z nich jest właśnie czyszczenie przypalonych powierzchni. Ma właściwości czyszczące, które bez trudu usuną prawie każde "domowe" zabrudzenie. Szczególnie dobrze sprawdza się w przypadku usuwania brudu z aluminium, więc jeśli twoje żelazko jest aluminiowe, szybko pozbędziesz się problemu. Wyciśnij nieco pasty na płytę żelazka, rozprowadź ją ścierką bądź miękką gąbką i pocieraj do usunięcia brudu. 

Jak prać buty w pralce? Jak prać buty w pralce? Pamiętaj o tych czterech elementach

Jak wyczyścić przypalone żelazko pastą do zębów i co zrobić później

Aby zamiast zabrudzeń, na żelazku nie pozostał osad z pasty do zębów, dokładnie wyczyść taflę zwilżoną ściereczką. Upewnij się, czy pasta nie została w otworach. Możesz je też ostrożnie doczyścić za pomocą patyczków kosmetycznych. Kiedy żelazko będzie całkowicie suche, jest zdatne do ponownego użycia.

Buzz.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: