Jak pozbyć się kreta z ogrodu? Domowe sposoby za grosze. Są łatwe i skuteczne

Nieestetyczne kopce i uszkodzone korzenie roślin to wyraźny sygnał, że w naszym ogrodzie zadomowił się mały i nielubiany ssak. Jak pozbyć się kreta szybko i skutecznie? Te domowe sposoby za grosze, sprawią, że twój problem zniknie.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Przez to, że krety tworzą w ogrodach nieestetyczne kopce i uszkadzają korzenie roślin, uważane są przez ogrodników za szkodniki. Jeżeli gość ten zadomowił się także u ciebie i chcesz pozbyć się go szybko i skutecznie istnieje kilka domowych sprawdzonych sposobów.

Zobacz wideo Domowe sposoby na oparzenia słoneczne. Sprawdź, jak tanio i skutecznie pomóc swojej skórze po opalaniu

Jak pozbyć się kreta z ogrodu? Domowe sposoby za grosze

Do wypędzenia tych małych ssaków możemy wykorzystać odstraszacze mechaniczne, które są bardzo łatwe do samodzielnego wykonania. Metoda ta stosowana była jeszcze przez nasze babcie. Jak ją wykonać? Oto instrukcja:

  1. Zlokalizuj kreci kopiec lub korytarz do niego biegnący.
  2. Wbij w niego metalowy pręt.
  3. Nałóż na niego pustą plastikową butelkę do góry nogami od wylotu.

Butelka przy wietrze będzie się obijać o metalowy pręt, dzięki czemu będzie generowany dźwięk do ziemi. A jak wiadomo, krety żyjąc pod ziemią i mają bardzo wyczulony słuch, więc powinno go to denerwować i odstraszyć od tego obszaru.

Skuteczny domowy sposób na kreta: wykorzystaj sierść lub włosy

Krety bardzo nie lubią zapachu ludzkich włosów, a także sierści psów czy kotów dlatego wato to wykorzystać. Wystarczy zebrać włosy ze szczotki i uformować z nich kulkę. Następnie wrzucić ją do kreciej nory i zasypać ją. Po wyczuciu niechcianego zapachu  ten mały ssak powinien szybko zmienić miejsce żerowania.

Jakich zapachów nie lubi kret? Przyda się czosnek i aksamitki

To małe stworzenie nie lubi zapachu:

  • aksamitek
  • czarnego bzu
  • bazylii
  • czosnku
  • komosy

Możemy użyć tego przeciwko nim, sadząc je w rzędach między roślinami lub dookoła upraw. Kret nie lubi ich i nie będzie rył w ich pobliżu. Dodatkowo w ich wyrytych korytarzach umieszczamy roztarte ząbki czosnku lub kawałki szmatek nasączone ich sokiem to spotęguje efekt.

Buzz.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: