Jak wyczyścić pralkę tabletką do zmywarki? Prosty trik zapewni długotrwały efekt! Będzie czysta i pachnąca

Czyszczenie pralki jest bardzo ważne, jeśli chcemy zapobiec osadzającemu się kamieniowi, który może prowadzić do awarii urządzenia oraz nieprzyjemnym zapachom wydobywającym się z wnętrza bębna. Nie trzeba wydawać jednak majątku na specjalne środki. Zdradzamy prosty sposób na to, jak wyczyścić pralkę za mniej niż 2 zł.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Plama z truskawek na ubraniu? Podpowiemy, jak ją usunąć

Osadzający się kamień oraz resztki detergentów mogą prowadzić nie tylko do pozostawania na ubraniach nieestetycznych śladów czy nieprzyjemnego zapachu, ale też przede wszystkim awarii pralki. Można temu zapobiec, pamiętając o regularnym czyszczeniu urządzenia. Wiemy, jak zrobić to szybko i skutecznie, a przy tym niskim kosztem. 

Czyszczenie pralki. O tych elementach warto pamiętać po każdym praniu 

Poza regularnym czyszczeniem warto zastosować kilka prostych trików, dzięki którym możemy uniknąć nieprzyjemnego zapachu wydobywającego się z wewnątrz. Mowa tutaj o: 

  • opróżnianiu pralki tuż po zakończeniu cyklu, 
  • pozostawianiu uchylonych drzwiczek po praniu,
  • usuwaniu wszelkich zanieczyszczeń tj. sierść zwierząt domowych oraz upewnieniu się, że w uszczelce nie utknęły małe elementy np. skarpetki, 
  • częstym myciu pojemnika na detergenty. 

Jak wyczyścić pralkę tabletką do zmywarki? Ten prosty sposób cię zachwyci 

Tabletki do zmywarki nie tylko zadbają o czystość bębna, ale także rur. Większość tabletek zawiera w sobie bowiem sól zmiękczającą wodę i zapobiegającą osadzaniu się kamienia. Nawet jeśli nie mamy w domu zmywarki, to zakup tabelek nie jest dużym kosztem. 10 kapsułek można już kupić za około 8 zł. Czyszczenie pralki z ich wykorzystaniem jest bardzo proste. Wystarczy dwie tabletki wrzucić do pustego bębna i ustawić program z minimalną temperaturą 60 stopni. Najlepiej wybrać dłuższy, nawet 2-godzinny cykl.

Inne domowe sposoby na to, jak wyczyścić pralkę skutecznie 

Chcąc wyczyścić pralkę, możemy wykorzystać także produkty dostępne na co dzień niemal w każdej kuchni. Świetnie w roli środka czyszczącego sprawdzi się także: 

  • soda oczyszczona — 1/2 szklanki sody oczyszczonej wsypujemy do pojemnika w miejscu na proszek i ustawiamy pranie na 90 stopni,
  • kwasek cytrynowy — taką samą metodę możemy wykorzystać, zastępując sodę kwaskiem cytrynowym. Potrzebujemy go jedynie 1/3 szklanki. 

Buzz.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl

Więcej o: