Nie żyje "dziecko Gerbera". Jej twarz znał każdy. Kim była Ann Turner Cook?

Choć to charakterystyczne uśmiechnięte dziecko znał każdy, mało kto znał jego personalia. Ann Turner Cook od 1931 roku była twarzą firmy Gerber. Zmarła 3 czerwca 2022 roku, w wieku 95 lat. Kim było dziecko Gerbera? Jak zostało twarzą marki?

Szukasz newsów i informacji? Więcej podobnych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Ann Turner Cook była nauczycielką i powieściopisarką. Ale to nie dzięki karierze literackiej stała się znana na całym świecie. Od ponad 90 lat jest twarzą marki Gerber, a jej wizerunek znaleźć można na wszystkich produktach. Zmarła 3 czerwca, a firma uczciła jej pamięć we wpisie na profilu na Instagramie.

Zobacz wideo

Jak Ann Turner Cook została twarzą marki Gerber?

Pięciomiesięczną Ann Turner Cook naszkicowała węglem jej sąsiadka, Dorothy Hope Smith. Artystka w 1928 roku zgłosiła portret w konkursie ogłoszonym przez markę Gerber, która właśnie rozpoczynała kampanię reklamową i szukała twarzy dla swoich produktów dla dzieci. Portret Ann zwyciężył i w 1931 roku znalazł się na opakowaniach, stając się jednocześnie oficjalnym znakiem towarowym. Jednak personalia dziecka ujrzały światło dzienne dopiero w 1978 roku. Przez lata spekulowano, kim jest ten najsłynniejszy bobas na świecie.

Kim była Ann Turner Cook?

Urodziła się w 20 listopada 1926 roku w Westport w stanie Connecticut. Jej ojcem był Leslie Turner, rysownik, autor komiksu „Captain Easy". W dzieciństwie razem z rodziną przeprowadziła się na Florydę i tam mieszkała do końca życia. Niewiele wiadomo o jej prywatnym życiu. Była nauczycielką, uczyła w szkole podstawowej w Tampie na Florydzie. W latach 50. firma Gerber wypłaciła jej sporą sumę — wystarczającą, by spłacić dom i kupić pierwszy samochód. Po przejściu na emeryturę próbowała zostać pisarką. Wydała kilka powieści kryminalnych. Miała czwórkę dzieci, a jej mąż zmarł w 2004 roku. Rzadko udzielała wywiadów i przez lata dbała o swoją prywatność. Dopiero po przejściu na emeryturę zaczęła chętniej pojawiać się w mediach.

Ann Turner Cook nie żyje. Gerber uczcił jej pamięć

 
Wiele lat przed tym, jak została wspaniałą matką, nauczycielką i pisarką, jej uśmiech i niesamowita ciekawość podbiły serca całego świata i będą nadal symbolem wszystkich dzieci.

- napisano na profilu marki Gerber na Instagramie. 

Więcej o: