6 najdroższych ras psów domowych. Niektóre ceny zwalają z nóg

Niektóre psy rasowe mogą kosztować tyle, ile samochód. Ceny na świecie osiągają niebotyczne kwoty i zmieniają się wraz z rosnącą popularnością. Jakie rasy psów są najdroższe? Co wpływa na ich cenę?

Szukasz więcej podobnych tematów? Znajdziesz je na stronie głównej Gazeta.pl

O cenie psa rasowego decyduje przede wszystkim częstotliwość występowania i czystość rasy. To kluczowe i zazwyczaj stałe kryterium. Szczenięta psów, które z sukcesami biorą udział w wystawach czy zawodach są droższe od tych, które radzą sobie gorzej. Na cenę ma też niestety moda — popularne psy mogą, choć nie muszą być droższe. Ważne są też stan zdrowia czy wiek zwierzęcia. Cena szczeniąt niektórych ras jest jednak wysoka niezależnie od wspomnianych czynników.

Zobacz wideo Otworzyła okno życia dla zwierząt. "Ludzie są wygodni"

Mastif Tybetański – najdroższy pies świata

Mastif tybetański - najdroższa rasa psów na świecieMastif tybetański - najdroższa rasa psów na świecie Fot. Tibetan Paradise, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Do-khyi wyhodowano w Tybecie do zaganiania zwierząt i stróżowania. W 2015 roku chiński milioner nabył psa rasy mastif tybetański czerwony za… 2 miliony dolarów! Nie jest to jednak standardowa cena. Zazwyczaj szczenięta tej rasy można nabyć za kwotę mieszczącą się pomiędzy 5000 a 15 000 zł.

Samojed

Charakterystyczna biała puszysta kulka była psem zaprzęgowym. Jego popularność stale rośnie. To bardzo inteligentne, energiczne i żywiołowe psy. Są też bardzo przyjacielskie. Ich cena waha się od 4000 do nawet 6000 zł.

W lipcu 2016 roku pracownicy zoo w Poznaniu uczestniczyli w odebraniu niedźwiedzia Baloo z cyrku Vegas w Pawłowicach. Wyrok za znęcanie się nad zwierzętami dla właścicieli cyrku

Cavalier King Charles Spaniel

Cavalier King Charles SpanielCavalier King Charles Spaniel Fot. Alexas_Fotos / Pixabay

To prawdziwie królewski pies. Karierę zaczynał na dworach władców, był ulubionym psem Karola II i to jemu zawdzięcza swoją nazwę. Za psa z rodowodem będziemy musieli zapłacić nawet 6500 zł.

Pomeranian - szpic miniaturowy – najdroższy spośród tych najmniejszych

Jego historia sięga epoki kamienia. Dziś to przede wszystkim idealny kanapowiec, choć z pazurem. To mały pies, ale jego cena już taka mała nie jest. Koszt może sięgać nawet 12 000 zł.

Akita Inu, Shiba Inu i inne japońskie rasy psów

Shiba InuShiba Inu wikimedia

Zarówno akita inu, jak i shiba inu były psami wykorzystywanymi w Japonii przede wszystkim do polowań. Psy te cieszą się od jakiegoś czasu ogromną popularnością, głównie za sprawą Internetu. Za akitę będziemy musieli zapłacić od 3500 do nawet 20 000 zł. Pies rasy skiba inu to wydatek rzędu nawet 10 000 zł.

Pies Patron Ukraina. Pies Patron zebrał już 250 min podłożonych przez Rosjan

Nagi pies peruwiański

To jedna z najstarszych ras psów na świecie. I bardzo charakterystyczna. Jak sama nazwa wskazuje, zwierzę to jest bezwłose. Pies z rodowodem to średnio koszt ok. 4000 zł, choć ceny sięgają nawet 17 000 zł.

Pamiętajmy o tym, by rasowe psy kupować wyłącznie u sprawdzonych hodowców!

Więcej o: