Jak pozbyć się much z domu? Ten prosty sposób to hit w walce z insektami

Muchy to jedne z tych insektów, które pojawiają się w domu, kiedy tylko zrobi się ciepło. Przenoszą zarazki i są źródłem wielu chorób. Mamy dla was kilka skutecznych porad, jak pozbyć się much z domu, nie używając niebezpiecznych dla zdrowia środków chemicznych.

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Jak co roku wraz z cieplejszą pogodą w domach wielu Polaków pojawią się niechciane insekty. Najbardziej narażone na "atak" są kuchnie i łazienki, jednak owady równie dobrze czują się w zwykłych pokojach. Nieproszeni goście są niezwykle uciążliwi, a ich "eksmisja" może ciągnąć się przez całe lato. Na całe szczęście jest kilka rozwiązań, które pozwalają skutecznie uwolnić się od insektów. Jak pozbyć się much z domu w tani i prosty sposób? Przekonajmy się.

Zobacz wideo Skąd wzięły się muszki owocówki?

Jak pozbyć się much z domu? Domowe sposoby.

Podstawowym środkiem ochrony przed inwazją much jest zachowanie czystości. Nic tak nie przyciąga insektów jak resztki jedzenia pozostawione na wierzchu. Po każdym posiłku należy dokładnie wyczyścić blat, sztućce i naczynia. Nawet okruszki chleba lub oblany sokiem stół mogą przyciągnąć do twojego domu muchy i inne owady. Z tego powodu regularne porządki są pierwszą linią obrony przed wszelkiego rodzaju insektami. Pamiętaj o takich rzeczach jak chowanie jedzenia do lodówki, częste mycie podłóg i blatów, czy założeniu pokrywki na śmietnik. Dzięki tym rozwiązaniom nie będziesz zapraszał niechcianych gości to swojego domu. 

Domowe sposoby na muchy. Te rośliny odstraszą owady.

Dobrym zabezpieczeniem przeciwko owadom są niektóre rośliny. Jak wiadomo, muchy przyciągają mocne zapachy, w tym swąd rozkładającej się żywności. Aromatem, który działa odstraszająco na te insekty, jest... mięta i trawa cytrynowa! Rośliny nie tylko ochronią twój dom przed sześcionożnymi gośćmi, ale też świetnie sprawdzą się wielu przepisach. Z tego powodu dobrze jest trzymać je w kuchni, najlepiej w pobliżu okna. Dla większego bezpieczeństwa można także zaopatrzyć się w miętowy olejek eteryczny. Po dodaniu kilku kropli do spryskiwacza z wodą otrzymasz skuteczną broń do walki z muchami. 

Jak ochronić dom przed muchami? Przyda ci się moskitiera.

Rozwiązaniem, które jest nieco droższe od mięty i olejków eterycznych, jest zakup moskitiery. Siatka sprawdzi się również w walce przeciwko komarom i ćmom. W zależności od sposobu montażu i wielkości bariery jej cena może się nieco różnić. Najtańsze moskitiery kosztują ok. 14 złotych za metr.  

Więcej o: