Jak pozbyć się moli spożywczych? Wystarczy, że użyjesz tego urządzenia. Na pewno masz je w domu

Każdy, kto choć raz w życiu przeżył inwazję moli, wie, jak bardzo są one uciążliwe. Z tego powodu dobrze jest mieć pod ręką kilka sprawdzonych sposobów na walkę z nimi. Jedno ze skutecznych rozwiązań masz na pewno pod ręką! Jak pozbyć się moli spożywczych z twojej kuchni i spiżarni?

Interesują cię domowe rozwiązania problemów? Więcej podobnych artykułów znajdziesz na Gazeta.pl

Pojawienie się moli spożywczych w kuchni lub spiżarni często powoduje konsternację. Skąd one się tam wzięły. Niestety, prawda jest taka, że przynosimy je ze sklepu wraz z żywnością. Jeśli zauważysz je w sklepie, po prostu zrezygnuj z zakupów. Niestety nie zawsze uda nam się ustrzec przed tymi owadami. Jak pozbyć się moli spożywczych z domu? 

Zobacz wideo Naturalny lep na muchy

Jak pozbyć się moli spożywczych? Skuteczne sposoby.

Jednym z najlepszych sposobów na pozbycie się moli spożywczych jest użycie... suszarki! Owady nie cierpią wysokich temperatur. Z tego powodu najczęściej przebywają w zacienionych i chłodniejszych miejscach, takich jak np. spiżarnia. Aby skutecznie pozbyć się moli kuchennych, potraktuj każdą z zainfekowanych powierzchni prądem ciepłego powietrza wprost z suszarki. Równie dobrze sprawdzi się dokładne wyparzenie miejsc zamieszkałych przez mole. Oprócz wysokich temperatur, owady nie lubią także niektórych zapachów. Są to m.in. ocet, cytryny, goździki, czy wanilia. Dodając te składniki do wrzącej wody, skutecznie wywabisz ich aromat.

Mole spożywcze – jak się przed nimi zabezpieczyć?

Przede wszystkim bądź uważnym klientem. Przykuwaj szczególną uwagą podczas kupowania towarów sypkich takich jak np. mąka, kasza lub ryż. To właśnie w tych produktach najczęściej znajdziemy mole spożywcze. Po kupnie produktów sypkich możesz przez pierwsze kilka dni trzymać je w zamrażarce – larwy razem z jajami zginą w niskiej temperaturze. Dobrym pomysłem jest także trzymanie żywności w szczelnie zamkniętych, szklanych pojemnikach. Takie zabezpieczenia skutecznie uniemożliwią molom składanie jaj. Chcąc jeszcze bardziej zabezpieczyć się przez możliwą inwazją tych owadów, możesz zainwestować w specjalne lepy i moskitiery. 

Więcej o: