Jak zapuścić brwi, żeby były gęste i zdrowe? Prosty sposób, dzięki któremu będą szybko rosły

Jak zagęścić brwi, nie wydając przy tym majątku na kosmetyki? Okazuje się, że jest na to bardzo prosty sposób. Można wykorzystać produkt, który świetnie sprawdzi się także podczas pielęgnacji włosów czy paznokci. Kosztuje niecałe 10 zł i dostępny jest w każdej aptece.

Szukasz porad dotyczących zdrowia i urody? Zajrzyj po więcej na stronę główną Gazeta.pl

Nieumiejętna regulacja brwi i brak ich odpowiedniej pielęgnacji często sprawiają, że znacznie pogarsza się ich wygląd. Zły wpływ mają na nie również licznie stosowane przez nas kosmetyki, szczególnie gdy niedokładnie zmywamy je podczas demakijażu. Na cienkie i słabe brwi pomocny może okazać się olej rycynowy. Jego regularne stosowanie to najtańszy i najprostszy sposób na ich zapuszczenie.

Zobacz wideo Brwi na mydło. Instrukcja krok po kroku

Jak zapuścić brwi? W codziennej pielęgnacji wykorzystaj olej rycynowy

Jego największymi zaletami są skuteczność i niska cena. Olej rycynowy jest dostępny w każdej aptece. Jego cena nie przekracza 10 zł. To jeden z najpopularniejszych środków na gęstsze i grubsze brwi, ale nie tylko. Stosuje się go w przemyśle spożywczym czy medycynie (m.in. jako środek przeczyszczający), a także w pielęgnacji włosów, paznokci czy właśnie brwi. Jest też składnikiem wielu kosmetyków.

Olej rycynowy otrzymywany jest z nasion rącznika pospolitego przez wyciskanie oleju na zimno i wygotowywanie z wodą. To pozwala pozbyć się z nasion toksycznej rycyny. Tak przygotowany olej jest już całkowicie bezpieczny. Jego głównym składnikiem jest gliceryd 18-węglowego kwasu rycynolowego.

Jak stosować olej rycynowy do zagęszczenia brwi?

Kluczem do sukcesu jest stosowanie oleju rycynowego regularnie. Najlepiej nakładać go codziennie wieczorem, po zmyciu makijażu i umyciu twarzy, cienką warstwą. Można to robić przy pomocy patyczka kosmetycznego lub palca. Po nałożeniu warto przeczesać brwi szczoteczką. Można użyć starej szczoteczki do zębów lub tej pozostałej po tuszu do zębów — oczywiście wcześniej należy ją umyć. Dzięki temu produkt na pewno będzie rozprowadzony regularnie, dodatkowo czesanie wpłynie stymulująco na porost włosków. Pierwsze efekty takiej kuracji są zazwyczaj widoczne po 2-3 tygodniach.

Więcej o: