Domowy sposób na usunięcie zacieków. To genialne rozwiązanie, a potrzebujesz tylko dwóch popularnych produktów

W ciągu kilku ostatnich lat wielu zdecydowało się zaufać naturalnym rozwiązaniom i stopniowo odchodzić od chemicznych substancji. Dzięki temu produkty, które niekoniecznie kojarzą się z czyszczeniem i domowymi porządkami, stały się popularnymi zastępcami detergentów. Jak usunąć plamy i zacieki z toalety w naturalny sposób?

Interesują cię sposoby na domowe porządki? Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak wyczyścić kran i usunąć osad z kamienia? Podpowiadamy

Osad i kamień w toalecie to jedne z najbardziej uciążliwych problemów, na jakie można natrafić przy domowych porządkach. Pozbycie się ich zwykle wymaga dużo czasu i wysiłku. Często, aby przyspieszyć ten proces, sięgamy po silne detergenty, które nie są dobre zarówno dla naszej łazienki, jak i zdrowia. Istnieją jednak naturalne oraz ekologiczne rozwiązania pozwalające na szybkie usunięcie różnego rodzaju osadów. Jaki sposób na pozbycie się zacieków sprawdza się najlepiej?

Domowy sposób na usunięcie zacieków. Czy ocet i sok z cytryny rozwiążą ten problem?

Jednym z najskuteczniejszych naturalnych sposobów na usunięcie zacieków i innych osadów jest użycie octu jabłkowego połączonego z sokiem z cytryny. Pierwszy składnik ma silne właściwości dezynfekujące oraz zapobiega brzydkim zapachom. Cytrus natomiast ma za zadanie usunąć zabrudzenia, nabłyszczyć porcelanę i wybielić pożółkłe ślady. Aby uzyskać oczekiwany efekt, wlej sok z jednej cytryny do około 100-150 mililitrów octu jabłkowego (pół szklanki). Następnie za pomocą namoczonej roztworem szmatki dokładnie wyczyść toaletę i daj się wchłaniać mieszance przez 15 minut. Na sam koniec opłucz czyszczoną powierzchnię dużą ilością wody. 

Coca-cola - niezawodny sposób na usunięcie zacieków

Kolejnym nieoczywistym rozwiązaniem jest użycie Coca-Coli. Popularny gazowany napój dzięki dużej zawartości kwasu fosforowego świetnie udrażnia rury, a przy okazji usuwa zabrudzenia osadzające się na powierzchni muszli. Wystarczy, że po wlaniu produktu do toalety poczekasz godzinę, a następnie dokładnie wyczyścisz ją szczotką. Podobnie jak w przypadku mieszanki octowo-cytrynowej, po wymyciu muszli opłucz ją wodą.

Więcej o: