Co robić, by pranie szybciej wyschło? Wystarczy zastosować ten banalny trik

Tradycyjne suszenie może nieść ze sobą sporo problemów, szczególnie gdy nie dysponujemy odpowiednio dużą ilością miejsca w mieszkaniu, a prać musimy częściej niż zazwyczaj. Co robić, by pranie wyschło szybciej? Wystarczy jeden prosty, ale skuteczny trik!

Szukasz sprawdzonych i skutecznych porad domowych? Zajrzyj na stronę główną Gazeta.pl

Choć suszarki bębnowe coraz częściej pojawiają się w naszych domach, wciąż najpopularniejszą metodą suszenia prania jest jego rozwieszanie na sznurkach i zwykłych suszarkach. Latem możemy powiesić ubrania czy ręczniki na balkonie lub tarasie, ale co, jeśli nie mamy takiej możliwości, pogoda na to nie pozwala lub po prostu już brakuje miejsca? Co zrobić, by pranie schło szybciej? Jeśli zdarza ci się, że musisz rozwiesić nowe pranie, choć poprzednie wciąż jest jeszcze wilgotne, to ten sposób jest dla ciebie!

Zobacz wideo Sierść twojego pupila jest dosłownie wszędzie? Sprawdź, jak skutecznie usunąć ją z ciuchów

Zanim zaczniemy rozwieszać pranie. O czym należy pamiętać?

Dobrze odwirowane i odsączone z wody pranie szybciej wyschnie. Nie wszystkie rzeczy możemy jednak prać na wysokich obrotach. Nie powinniśmy ustawiać szybkiego wirowania podczas prania tkanin delikatnych czy rzeczy, które ciężko się prasuje. Jeśli nie chcemy ryzykować, możemy przed rozpoczęciem wirowania wrzucić do bębna pralki czysty i suchy ręcznik. Ten wchłonie nadmiar wody, co przyspieszy proces schnięcia.

Co robić, by pranie szybciej wyschło?

Ten sposób jest skuteczny szczególnie w przypadku ręczników, pościeli, koców czy innych ciężkich rzeczy. To one zazwyczaj schną najdłużej. By pranie schło równomiernie i by przyspieszyć ten proces, wystarczy, że co jakiś czas (np. co godzinę) będziemy… odwracać pranie na drugą stronę. Dzięki takiemu przekładaniu unikniemy również brzydkiego zapachu, który czasem pojawia się, gdy pranie schnie zbyt długo. Zadbajmy też o odpowiednią wentylację w pomieszczeniu, w którym suszymy rzeczy.

Latem wyprane rzeczy, które chcemy wysuszyć szybciej, możemy wrzucić do zamrażalnika. Po około godzinie powinny być zamarznięte, ale suche. Po chwili możemy je wyprasować. Zimą wystarczy rozwiesić pranie na zewnątrz. Mróz pozwoli szybko pozbyć się wilgoci, a do tego zwalczy roztocza, np. z pościeli.

 

Więcej o: