Ten genialny sposób na pranie cię zaskoczy. Wystarczy folia aluminiowa zwinięta w kulkę!

Folia aluminiowa od lat świetnie sprawdza się w pakowaniu posiłków do pracy lub szkoły. Jednak mało kto wie, że ten materiał ma wiele innych ciekawych zastosowań. Kulka z folii aluminiowej nada się także... w praniu! Wystarczy, że wrzucisz ją do bębna pralki, a efekt mocno cię zaskoczy.

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Chyba prawie każdy z nas ma w domu rolkę folii aluminiowej. Materiał genialnie radzi sobie z wszelkiego rodzaju potrawami, wypiekami, czy zwykłym zapakowaniem jedzenia na później. Jak się okazuje, równie dobrze sprawdzi się także przy okazji prania. Kilka kulek z folii aluminiowej może zastąpić płyn do płukania i sprawić, że twoje ubrania będą zdecydowanie miększe. Co więcej, dzięki temu rozwiązaniu zapobiegniesz także elektryzowaniu się ciuchów. Jednak w zasadzie, jak to działa?

Zobacz wideo Jak szybko usunąć plamę z czerwonego wina?

Kulka z folii aluminiowej w praniu. Jak działa to rozwiązanie?

Sam sposób jest banalnie prosty. Do bębna pralki wrzuć kilka (2-4) kulek z folii aluminiowej o wielkości piłeczki do tenisa. Wiele trików z internetu tak naprawdę może bardziej zaszkodzić niż pomóc, jednak użycie tego rozwiązania nie wiąże się z żadnym ryzykiem. Praktycznie nie ma żadnych szans na to, aby kulki zaszkodziły twojemu urządzeniu. Z tego powodu równie dobrze sprawdzą się w pralko- szuszarce. Jednak dlaczego to właśnie ten sposób ma tak "magiczne" działanie? Wszystko dzięki samemu materiałowi, z którego wykonane są kulki. Aluminium jest metalem o właściwościach elektrostatycznych. Oznacza to, że skutecznie neutralizuje ładunki elektryczne. Co więcej, niektóre tkaniny stają się po prostu miększe po kontakcie z aluminium. Używając tego sposobu, sprawdź, które ubrania wydają się wyraźnie milsze w dotyku. 

Kulki z folii aluminiowej w praniu – rozwiązanie wielokrotnego użytku.

Jednym z największych plusów tego sposobu jest możliwość ponownego wykorzystania już użytych kulek. Zawiniątka z folii aluminiowej nie ulegają zniszczeniu nawet po kilku cyklach prania. Dzięki temu może sporo zaoszczędzić, zarówno na płynie do płukania tkanin, jak i samego materiału do wykonania kulek. Innym ciekawym zastosowaniem folii aluminiowej jest prasowanie ubrań na jej cienkiej warstwie. Wystarczy, że rozłożysz ją na desce, a następnie lekko dociśniesz do niej ciuch żelazkiem. Materiał będzie odbijał ciepło, prasując ubranie z drugiej strony. 

Więcej o: