Nie żyje Miss Brazylii. 27-latka po operacji usunięcia migdałków zapadła w śpiączkę. Rodzina oskarża lekarzy

27-letnia Gleycy Correia w 2018 roku została Miss Brazylii. Pod koniec marca tego roku kobieta przeszła rutynową operację usunięcia migdałków. Kilka dni po zabiegu doszło do krwotoku i zawału, a kobieta zapadła w śpiączkę. Miss Brazylii zmarła 20 czerwca, a rodzina oskarża lekarzy

Po więcej podobnych informacji zajrzyj na stronę główną Gazeta.pl

27-letnia Gleycy Correia pod koniec marca tego roku przeszła operację usunięcia migdałków. 5 dni po zabiegu doszło do masywnego krwotoku, więc kobieta zgłosiła się do prywatnej kliniki w swoim rodzinnym mieście. Tam Correia dostała zawału i zapadła w śpiączkę. Zmarła po dwóch miesiącach.

Zobacz wideo To ona została Miss World 2021! Kim jest Karolina Bielawska?

Nie żyje Miss Brazylii. Na razie nieznana jest oficjalna przyczyny śmierci

Zaprzyjaźniony z rodziną ksiądz, Lidiane Alves Oliviera w rozmowie z serwisem Daily Mail potwierdził, że kobieta zmarła 20 czerwca. Była Miss Brazylii od 4 kwietnia przebywała w śpiączce. Jak podaje serwis The Daily Beast, rodzina 27-latki jest przekonana, że przyczyną śmierci był błąd lekarzy. Jej ciało zostało wysłane do Instytutu Medycyny Sądowej Macae w celu przeprowadzenia autopsji.

Nagranie z zagazowania 38-latka w BrazyliiBrazylia. 38-latek zagazowany w bagażniku radiowozu. Szokujące nagranie

Była Miss Brazylii motywowała i inspirowała innych

Gleycy Correia zawodowo zajmowała się modelingiem, kosmetologią i medycyną estetyczną. Pochodziła z biednej rodziny, już jako nastolatka brała udział w konkursach piękności. W 2018 roku, w wieku 23 lat, została Miss Brazylii.

 

Jej konto na Instagramie obserwowało ponad 55 tysięcy użytkowników. Tam kobieta dzieliła się swoją historią i motywowała innych do walki o swoje marzenia.

 

Przyjaciele i rodzina ślą kondolencje i wspominają Correię. Pastor Jak Abreu, zaprzyjaźniony z rodziną zmarłej, napisał na swoim profilu w mediach społecznościowych: „Wiemy, że będzie nam jej ogromnie brakowało, ale teraz będzie rozświetlać niebo swoim pięknym uśmiechem".

 

Na profilu wyborów Miss Brazylii pojawił się upamiętniający ją wpis. „Gleycy zostanie zapamiętana na zawsze za swoją urodę, radość i empatię, którą pokazała przy swoim projekcie społecznym. Przywróciła poczucie własnej wartości wielu kobietom, które zmagały się z rakiem piersi, za darmo rekonstruując ich brodawki" - czytamy we wpisie.

 
Więcej o: